הטיות פועל לְפַשֵּׁל

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְפַשֵּׁל
    ani/ata/humefashel
  • אני/את/היאמְפַשֶּׁלֶת
    ani/at/himefashelet
  • אנחנו/אתם/הןמְפַשְּׁלִים
    anakhnu/atem/henmefashlim
  • נחנו/אתן/הןמְפַשְּׁלוֹת
    נחנו/aten/henmefashlot

Past

  • אניפִישַּׁלְתִּי/פִשַּׁלְתִּי
    anifishalti/fishalti
  • אתהפִישַּׁלְתָּ/פִשַּׁלְתָּ
    atafishalta/fishalta
  • אתפִישַּׁלְתְּ/פִשַּׁלְתְּ
    atfishalt/fishalt
  • הואפִישֵּׁל/פִשֵּׁל
    hufishel/fishel
  • היאפִישְּׁלָה/פִשְּׁלָה
    hifishla/fishla
  • אנחנופִישַּׁלְנוּ/פִשַּׁלְנוּ
    anakhnufishalnu/fishalnu
  • אתםפִישַּׁלְתֶּם/פִשַּׁלְתֶּם
    atemfishaltem/fishaltem
  • אתןפִישַּׁלְתֶּן/פִשַּׁלְתֶּן
    atenfishalten/fishalten
  • הםפִישְּׁלוּ/פִשְּׁלוּ
    hemfishlu/fishlu
  • הןפִישְּׁלוּ/פִשְּׁלוּ
    henfishlu/fishlu

Future

  • אניאֲפַשֵּׁל
    aniafashel
  • אתהתְּפַשֵּׁל
    atatefashel
  • אתתְּפַשְּׁלִי
    attefashli
  • הואיְפַשֵּׁל
    huyefashel
  • היאתְּפַשֵּׁל
    hitefashel
  • אנחנונְפַשֵּׁל
    anakhnunefashel
  • אתםתְּפַשְּׁלוּ
    atemtefashlu
  • אתןתְּפַשֵּׁלְנָה/תְּפַשְּׁלוּ
    atentefashelna/tefashlu
  • הםיְפַשְּׁלוּ
    hemyefashlu
  • הןיְפַשְּׁלוּ/תְּפַשֵּׁלְנָה
    henyefashlu/tefashelna

Imperative

  • אתהפַשֵּׁל
    atafashel
  • אתפַשְּׁלִי
    atfashli
  • אתםפַשְּׁלוּ
    atemfashlu
  • אתןפַשֵּׁלְנָה/פַשְּׁלוּ
    atenfashelna/fashlu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְפַשֵּׁל
      lefashel
    פרסום
    הטיות הפועל לְפַשֵּׁל בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְפַשֵּׁל", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְחַלֵּל, לְשַׁבֵּשׁ, לְחַדֵּד
    פרסום