הטיות פועל לְפָרֵק

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְפָרֵק
    ani/ata/humefarek
  • אני/את/היאמְפָרֶקֶת
    ani/at/himefareket
  • אנחנו/אתם/הןמְפָרְקִים
    anakhnu/atem/henmefarkim
  • נחנו/אתן/הןמְפָרְקוֹת
    נחנו/aten/henmefarkot

Past

  • אניפֵּירַקְתִּי/פֵּרַקְתִּי
    aniperakti/perakti
  • אתהפֵּירַקְתָּ/פֵּרַקְתָּ
    ataperakta/perakta
  • אתפֵּירַקְתְּ/פֵּרַקְתְּ
    atperakt/perakt
  • הואפֵּירֵק/פֵּרֵק
    huperek/perek
  • היאפֵּירְקָה/פֵּרְקָה
    hiperka/perka
  • אנחנופֵּירַקְנוּ/פֵּרַקְנוּ
    anakhnuperaknu/peraknu
  • אתםפֵּירַקְתֶּם/פֵּרַקְתֶּם
    atemperaktem/peraktem
  • אתןפֵּירַקְתֶּן/פֵּרַקְתֶּן
    atenperakten/perakten
  • הםפֵּירְקוּ/פֵּרְקוּ
    hemperku/perku
  • הןפֵּירְקוּ/פֵּרְקוּ
    henperku/perku

Future

  • אניאֲפָרֵק
    aniafarek
  • אתהתְּפָרֵק
    atatefarek
  • אתתְּפָרְקִי
    attefarki
  • הואיְפָרֵק
    huyefarek
  • היאתְּפָרֵק
    hitefarek
  • אנחנונְפָרֵק
    anakhnunefarek
  • אתםתְּפָרְקוּ
    atemtefarku
  • אתןתְּפָרְקוּ/תְּפָרֵקְנָה
    atentefarku/tefarekna
  • הםיְפָרְקוּ
    hemyefarku
  • הןיְפָרְקוּ/תְּפָרֵקְנָה
    henyefarku/tefarekna

Imperative

  • אתהפָּרֵק
    ataparek
  • אתפָּרְקִי
    atparki
  • אתםפָּרְקוּ
    atemparku
  • אתןפָּרְקוּ/פָּרֵקְנָה
    atenparku/parekna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְפָרֵק
      lefarek
    פרסום
    הטיות הפועל לְפָרֵק בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְפָרֵק", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְיָירֵט, לְגָרֵד, לְאָרֵס
    פרסום