הטיות פועל לְצַוֵּות

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְצַוֵּות/מְצַוֵּת
    ani/ata/humetzavet/metzavet
  • אני/את/היאמְצַוֶּותֶת/מְצַוֶּתֶת
    ani/at/himetzavetet/metzavetet
  • אנחנו/אתם/הןמְצַוְּותִים/מְצַוְּתִים
    anakhnu/atem/henmetzavtim/metzavtim
  • נחנו/אתן/הןמְצַוְּותוֹת/מְצַוְּתוֹת
    נחנו/aten/henmetzavtot/metzavtot

Past

  • אניצִיוַּותִּי/צִוַּתִּי
    anitzivati/tzivati
  • אתהצִיוַּותָּ/צִוַּתָּ
    atatzivata/tzivata
  • אתצִיוַּותְּ/צִוַּתְּ
    attzivat/tzivat
  • הואצִיוֵּות/צִוֵּת
    hutzivet/tzivet
  • היאצִיוְּותָה/צִוְּתָה
    hitzivta/tzivta
  • אנחנוצִיוַּותְנוּ/צִוַּתְנוּ
    anakhnutzivatnu/tzivatnu
  • אתםצִיוַּותֶּם/צִוַּתֶּם
    atemtzivatem/tzivatem
  • אתןצִיוַּותֶּן/צִוַּתֶּן
    atentzivaten/tzivaten
  • הםצִיוְּותוּ/צִוְּתוּ
    hemtzivtu/tzivtu
  • הןצִיוְּותוּ/צִוְּותוּ/צִוְּתוּ/צִיוְּתוּ
    hentzivtu/tzivtu/tzivtu/tzivtu

Future

  • אניאֲצַוֵּות/אֲצַוֵּת
    aniatzavet/atzavet
  • אתהתְּצַוֵּות/תְּצַוֵּת
    atatetzavet/tetzavet
  • אתתְּצַוְּותִי/תְּצַוְּתִי
    attetzavti/tetzavti
  • הואיְצַוֵּות/יְצַוֵּת
    huyetzavet/yetzavet
  • היאתְּצַוֵּות/תְּצַוֵּת
    hitetzavet/tetzavet
  • אנחנונְצַוֵּות/נְצַוֵּת
    anakhnunetzavet/netzavet
  • אתםתְּצַוְּותוּ/תְּצַוְּתוּ
    atemtetzavtu/tetzavtu
  • אתןתְּצַוְּותוּ/תְּצַוֵּותְנָה/תְּצַוֵּתְנָה/תְּצַוְּתוּ
    atentetzavtu/tetzavetna/tetzavetna/tetzavtu
  • הםיְצַוְּותוּ/יְצַוְּתוּ
    hemyetzavtu/yetzavtu
  • הןתְּצַוֵּותְנָה/יְצַוְּותוּ/תְּצַוֵּתְנָה/יְצַוְּתוּ
    hentetzavetna/yetzavtu/tetzavetna/yetzavtu

Imperative

  • אתהצַוֵּות/צַוֵּת
    atatzavet/tzavet
  • אתצַוְּותִי/צַוְּתִי
    attzavti/tzavti
  • אתםצַוְּותוּ/צַוְּתוּ
    atemtzavtu/tzavtu
  • אתןצַוְּותוּ/צַוֵּותְנָה/צַוְּתוּ/צַוֵּתְנָה
    atentzavtu/tzavetna/tzavtu/tzavetna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְצַוֵּות/לְצַוֵּת
      letzavet/letzavet
    פרסום
    הטיות הפועל לְצַוֵּות בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְצַוֵּות", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְבַיֵּית, לְצַיֵּית, לְכַמֵּת
    פרסום