הטיות פועל לְצַיֵּיר

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְצַיֵּיר/מְצַיֵּר
    ani/ata/humetzayer/metzayer
  • אני/את/היאמְצַיֶּירֶת/מְצַיֶּרֶת
    ani/at/himetzayeret/metzayeret
  • אנחנו/אתם/הןמְצַיְּירִים/מְצַיְּרִים
    anakhnu/atem/henmetzayrim/metzayrim
  • נחנו/אתן/הןמְצַיְּירוֹת/מְצַיְּרוֹת
    נחנו/aten/henmetzayrot/metzayrot

Past

  • אניצִייַּרְתִּי/צִיַּרְתִּי
    anitziyarti/tziyarti
  • אתהצִייַּרְתָּ/צִיַּרְתָּ
    atatziyarta/tziyarta
  • אתצִייַּרְתְּ/צִיַּרְתְּ
    attziyart/tziyart
  • הואצִייֵּר/צִיֵּר
    hutziyer/tziyer
  • היאצִייְּרָה/צִיְּרָה
    hitziyra/tziyra
  • אנחנוצִייַּרְנוּ/צִיַּרְנוּ
    anakhnutziyarnu/tziyarnu
  • אתםצִייַּרְתֶּם/צִיַּרְתֶּם
    atemtziyartem/tziyartem
  • אתןצִייַּרְתֶּן/צִיַּרְתֶּן
    atentziyarten/tziyarten
  • הםצִייְּרוּ/צִיְּרוּ
    hemtziyru/tziyru
  • הןצִייְּרוּ/צִיְּירוּ/צִיְּרוּ
    hentziyru/tziyru/tziyru

Future

  • אניאֲצַיֵּיר/אֲצַיֵּר
    aniatzayer/atzayer
  • אתהתְּצַיֵּיר/תְּצַיֵּר
    atatetzayer/tetzayer
  • אתתְּצַיְּירִי/תְּצַיְּרִי
    attetzayri/tetzayri
  • הואיְצַיֵּיר/יְצַיֵּר
    huyetzayer/yetzayer
  • היאתְּצַיֵּיר/תְּצַיֵּר
    hitetzayer/tetzayer
  • אנחנונְצַיֵּיר/נְצַיֵּר
    anakhnunetzayer/netzayer
  • אתםתְּצַיְּירוּ/תְּצַיְּרוּ
    atemtetzayru/tetzayru
  • אתןתְּצַיֵּירְנָה/תְּצַיְּירוּ/תְּצַיְּרוּ/תְּצַיֵּרְנָה
    atentetzayerna/tetzayru/tetzayru/tetzayerna
  • הםיְצַיְּירוּ/יְצַיְּרוּ
    hemyetzayru/yetzayru
  • הןיְצַיְּירוּ/תְּצַיֵּירְנָה/יְצַיְּרוּ/תְּצַיֵּרְנָה
    henyetzayru/tetzayerna/yetzayru/tetzayerna

Imperative

  • אתהצַיֵּיר/צַיֵּר
    atatzayer/tzayer
  • אתצַיְּירִי/צַיְּרִי
    attzayri/tzayri
  • אתםצַיְּירוּ/צַיְּרוּ
    atemtzayru/tzayru
  • אתןצַיְּירוּ/צַיֵּירְנָה/צַיֵּרְנָה/צַיְּרוּ
    atentzayru/tzayerna/tzayerna/tzayru

Passive Participle

    Infinitive

    • לְצַיֵּיר/לְצַיֵּר
      letzayer/letzayer
    פרסום
    הטיות הפועל לְצַיֵּיר בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְצַיֵּיר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְסַיֵּיר, לְחַמֵּם, לְהַדֵּר
    פרסום