הטיות פועל לְצוֹתֵת

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְצוֹתֵת
    ani/ata/humetzotet
  • אני/את/היאמְצוֹתֶתֶת
    ani/at/himetzotetet
  • אנחנו/אתם/הןמְצוֹתְתִים
    anakhnu/atem/henmetzotetim
  • נחנו/אתן/הןמְצוֹתְתוֹת
    נחנו/aten/henmetzotetot

Past

  • אניצוֹתַתִּי
    anitzotati
  • אתהצוֹתַתָּ
    atatzotata
  • אתצוֹתַתְּ
    attzotat
  • הואצוֹתֵת
    hutzotet
  • היאצוֹתְתָה
    hitzoteta
  • אנחנוצוֹתַתְנוּ
    anakhnutzotatnu
  • אתםצוֹתַתֶּם
    atemtzotatem
  • אתןצוֹתַתֶּן
    atentzotaten
  • הםצוֹתְתוּ
    hemtzotetu
  • הןצוֹתְתוּ
    hentzotetu

Future

  • אניאֲצוֹתֵת
    aniatzotet
  • אתהתְּצוֹתֵת
    atatetzotet
  • אתתְּצוֹתְתִי
    attetzoteti
  • הואיְצוֹתֵת
    huyetzotet
  • היאתְּצוֹתֵת
    hitetzotet
  • אנחנונְצוֹתֵת
    anakhnunetzotet
  • אתםתְּצוֹתְתוּ
    atemtetzotetu
  • אתןתְּצוֹתְתוּ/תְּצוֹתֵתְנָה
    atentetzotetu/tetzotetna
  • הםיְצוֹתְתוּ
    hemyetzotetu
  • הןיְצוֹתְתוּ/תְּצוֹתֵתְנָה
    henyetzotetu/tetzotetna

Imperative

  • אתהצוֹתֵת
    atatzotet
  • אתצוֹתְתִי
    attzoteti
  • אתםצוֹתְתוּ
    atemtzotetu
  • אתןצוֹתְתוּ/צוֹתֵתְנָה
    atentzotetu/tzotetna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְצוֹתֵת
      letzotet
    פרסום
    הטיות הפועל לְצוֹתֵת בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְצוֹתֵת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְאוֹתֵת, לְמוֹתֵת
    פרסום