הטיות פועל לְקַלֵּל

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְקַלֵּל
    ani/ata/humekalel
  • אני/את/היאמְקַלֶּלֶת
    ani/at/himekalelet
  • אנחנו/אתם/הןמְקַלְּלִים
    anakhnu/atem/henmekalelim
  • נחנו/אתן/הןמְקַלְּלוֹת
    נחנו/aten/henmekalelot

Past

  • אניקִילַּלְתִּי/קִלַּלְתִּי
    anikilalti/kilalti
  • אתהקִילַּלְתָּ/קִלַּלְתָּ
    atakilalta/kilalta
  • אתקִילַּלְתְּ/קִלַּלְתְּ
    atkilalt/kilalt
  • הואקִילֵּל/קִלֵּל
    hukilel/kilel
  • היאקִילְּלָה/קִלְּלָה
    hikilela/kilela
  • אנחנוקִילַּלְנוּ/קִלַּלְנוּ
    anakhnukilalnu/kilalnu
  • אתםקִילַּלְתֶּם/קִלַּלְתֶּם
    atemkilaltem/kilaltem
  • אתןקִילַּלְתֶּן/קִלַּלְתֶּן
    atenkilalten/kilalten
  • הםקִילְּלוּ/קִלְּלוּ
    hemkilelu/kilelu
  • הןקִלְּלוּ/קִילְּלוּ
    henkilelu/kilelu

Future

  • אניאֲקַלֵּל
    aniakalel
  • אתהתְּקַלֵּל
    atatekalel
  • אתתְּקַלְּלִי
    attekaleli
  • הואיְקַלֵּל
    huyekalel
  • היאתְּקַלֵּל
    hitekalel
  • אנחנונְקַלֵּל
    anakhnunekalel
  • אתםתְּקַלְּלוּ
    atemtekalelu
  • אתןתְּקַלְּלוּ/תְּקַלֵּלְנָה
    atentekalelu/tekalelna
  • הםיְקַלְּלוּ
    hemyekalelu
  • הןיְקַלְּלוּ/תְּקַלֵּלְנָה
    henyekalelu/tekalelna

Imperative

  • אתהקַלֵּל
    atakalel
  • אתקַלְּלִי
    atkaleli
  • אתםקַלְּלוּ
    atemkalelu
  • אתןקַלְּלוּ/קַלֵּלְנָה
    atenkalelu/kalelna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְקַלֵּל
      lekalel
    פרסום
    הטיות הפועל לְקַלֵּל בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְקַלֵּל", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְנַטֵּר, לְדַלֵּל, לְאַיֵּיד
    פרסום