הטיות פועל לְקַלֵּף

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְקַלֵּף
    ani/ata/humekalef
  • אני/את/היאמְקַלֶּפֶת
    ani/at/himekalefet
  • אנחנו/אתם/הןמְקַלְּפִים
    anakhnu/atem/henmekalfim
  • נחנו/אתן/הןמְקַלְּפוֹת
    נחנו/aten/henmekalfot

Past

  • אניקִילַּפְתִּי/קִלַּפְתִּי
    anikilafti/kilafti
  • אתהקִילַּפְתָּ/קִלַּפְתָּ
    atakilafta/kilafta
  • אתקִילַּפְתְּ/קִלַּפְתְּ
    atkilaft/kilaft
  • הואקִילֵּף/קִלֵּף
    hukilef/kilef
  • היאקִילְּפָה/קִלְּפָה
    hikilfa/kilfa
  • אנחנוקִילַּפְנוּ/קִלַּפְנוּ
    anakhnukilafnu/kilafnu
  • אתםקִילַּפְתֶּם/קִלַּפְתֶּם
    atemkilaftem/kilaftem
  • אתןקִילַּפְתֶּן/קִלַּפְתֶּן
    atenkilaften/kilaften
  • הםקִילְּפוּ/קִלְּפוּ
    hemkilfu/kilfu
  • הןקִלְּפוּ/קִילְּפוּ
    henkilfu/kilfu

Future

  • אניאֲקַלֵּף
    aniakalef
  • אתהתְּקַלֵּף
    atatekalef
  • אתתְּקַלְּפִי
    attekalfi
  • הואיְקַלֵּף
    huyekalef
  • היאתְּקַלֵּף
    hitekalef
  • אנחנונְקַלֵּף
    anakhnunekalef
  • אתםתְּקַלְּפוּ
    atemtekalfu
  • אתןתְּקַלֵּפְנָה/תְּקַלְּפוּ
    atentekalefna/tekalfu
  • הםיְקַלְּפוּ
    hemyekalfu
  • הןתְּקַלֵּפְנָה/יְקַלְּפוּ
    hentekalefna/yekalfu

Imperative

  • אתהקַלֵּף
    atakalef
  • אתקַלְּפִי
    atkalfi
  • אתםקַלְּפוּ
    atemkalfu
  • אתןקַלְּפוּ/קַלֵּפְנָה
    atenkalfu/kalefna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְקַלֵּף
      lekalef
    פרסום
    הטיות הפועל לְקַלֵּף בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְקַלֵּף", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְתַיֵּיג, לְסַיֵּיר, לְעַלֵּף
    פרסום