הטיות פועל לְקָרֵב

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְקָרֵב
    ani/ata/humekarev
  • אני/את/היאמְקָרֶבֶת
    ani/at/himekarevet
  • אנחנו/אתם/הןמְקָרְבִים
    anakhnu/atem/henmekarvim
  • נחנו/אתן/הןמְקָרְבוֹת
    נחנו/aten/henmekarvot

Past

  • אניקֵירַבְתִּי/קֵרַבְתִּי
    anikeravti/keravti
  • אתהקֵירַבְתָּ/קֵרַבְתָּ
    atakeravta/keravta
  • אתקֵירַבְתְּ/קֵרַבְתְּ
    atkeravt/keravt
  • הואקֵירֵב/קֵרֵב
    hukerev/kerev
  • היאקֵירְבָה/קֵרְבָה
    hikerva/kerva
  • אנחנוקֵירַבְנוּ/קֵרַבְנוּ
    anakhnukeravnu/keravnu
  • אתםקֵירַבְתֶּם/קֵרַבְתֶּם
    atemkeravtem/keravtem
  • אתןקֵירַבְתֶּן/קֵרַבְתֶּן
    atenkeravten/keravten
  • הםקֵירְבוּ/קֵרְבוּ
    hemkervu/kervu
  • הןקֵירְבוּ/קֵרְבוּ
    henkervu/kervu

Future

  • אניאֲקָרֵב
    aniakarev
  • אתהתְּקָרֵב
    atatekarev
  • אתתְּקָרְבִי
    attekarvi
  • הואיְקָרֵב
    huyekarev
  • היאתְּקָרֵב
    hitekarev
  • אנחנונְקָרֵב
    anakhnunekarev
  • אתםתְּקָרְבוּ
    atemtekarvu
  • אתןתְּקָרֵבְנָה/תְּקָרְבוּ
    atentekarevna/tekarvu
  • הםיְקָרְבוּ
    hemyekarvu
  • הןתְּקָרֵבְנָה/יְקָרְבוּ
    hentekarevna/yekarvu

Imperative

  • אתהקָרֵב
    atakarev
  • אתקָרְבִי
    atkarvi
  • אתםקָרְבוּ
    atemkarvu
  • אתןקָרְבוּ/קָרֵבְנָה
    atenkarvu/karevna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְקָרֵב
      lekarev
    פרסום
    הטיות הפועל לְקָרֵב בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְקָרֵב", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְיָירֵט, לְתָרֵץ
    פרסום