הטיות פועל לְקָרוֹת

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְקָרֶה
    ani/ata/humekare
  • אני/את/היאמְקָרָה
    ani/at/himekara
  • אנחנו/אתם/הןמְקָרִים
    anakhnu/atem/henmekarim
  • נחנו/אתן/הןמְקָרוֹת
    נחנו/aten/henmekarot

Past

  • אניקֵירֵיתִי/קֵירִיתִי/קֵרֵיתִי/קֵרִיתִי
    anikereti/keriti/kereti/keriti
  • אתהקֵירִיתָ/קֵירֵיתָ/קֵרֵיתָ/קֵרִיתָ
    atakerita/kereta/kereta/kerita
  • אתקֵירֵית/קֵירִית/קֵרִית/קֵרֵית
    atkeret/kerit/kerit/keret
  • הואקֵירָה/קֵרָה
    hukera/kera
  • היאקֵירְתָה/קֵרְתָה
    hikerta/kerta
  • אנחנוקֵירִינוּ/קֵירֵינוּ/קֵרִינוּ/קֵרֵינוּ
    anakhnukerinu/kerenu/kerinu/kerenu
  • אתםקֵירִיתֶם/קֵירֵיתֶם/קֵרִיתֶם/קֵרֵיתֶם
    atemkeritem/keretem/keritem/keretem
  • אתןקֵירִיתֶן/קֵירֵיתֶן/קֵרִיתֶן/קֵרֵיתֶן
    atenkeriten/kereten/keriten/kereten
  • הםקֵירוּ/קֵרוּ
    hemkeru/keru
  • הןקֵירוּ/קֵרוּ
    henkeru/keru

Future

  • אניאֲקָרֶה
    aniakare
  • אתהתְּקָרֶה
    atatekare
  • אתתְּקָרִי
    attekari
  • הואיְקָרֶה
    huyekare
  • היאתְּקָרֶה
    hitekare
  • אנחנונְקָרֶה
    anakhnunekare
  • אתםתְּקָרוּ
    atemtekaru
  • אתןתְּקָרֶינָה/תְּקָרוּ
    atentekareyna/tekaru
  • הםיְקָרוּ
    hemyekaru
  • הןיְקָרוּ/תְּקָרֶינָה
    henyekaru/tekareyna

Imperative

  • אתהקָרֵה
    atakare
  • אתקָרִי
    atkari
  • אתםקָרוּ
    atemkaru
  • אתןקָרֶינָה/קָרוּ
    atenkareyna/karu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְקָרוֹת
      lekarot
    פרסום
    הטיות הפועל לְקָרוֹת בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְקָרוֹת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְגָרוֹת
    פרסום