הטיות פועל לְקוֹדֵד

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְקוֹדֵד
    ani/ata/humekoded
  • אני/את/היאמְקוֹדֶדֶת
    ani/at/himekodedet
  • אנחנו/אתם/הןמְקוֹדְדִים
    anakhnu/atem/henmekodedim
  • נחנו/אתן/הןמְקוֹדְדוֹת
    נחנו/aten/henmekodedot

Past

  • אניקוֹדַדְתִּי
    anikodadti
  • אתהקוֹדַדְתָּ
    atakodadta
  • אתקוֹדַדְתְּ
    atkodadet
  • הואקוֹדֵד
    hukoded
  • היאקוֹדְדָה
    hikodeda
  • אנחנוקוֹדַדְנוּ
    anakhnukodadnu
  • אתםקוֹדַדְתֶּם
    atemkodadtem
  • אתןקוֹדַדְתֶּן
    atenkodadten
  • הםקוֹדְדוּ
    hemkodedu
  • הןקוֹדְדוּ
    henkodedu

Future

  • אניאֲקוֹדֵד
    aniakoded
  • אתהתְּקוֹדֵד
    atatekoded
  • אתתְּקוֹדְדִי
    attekodedi
  • הואיְקוֹדֵד
    huyekoded
  • היאתְּקוֹדֵד
    hitekoded
  • אנחנונְקוֹדֵד
    anakhnunekoded
  • אתםתְּקוֹדְדוּ
    atemtekodedu
  • אתןתְּקוֹדְדוּ/תְּקוֹדֵדְנָה
    atentekodedu/tekodedna
  • הםיְקוֹדְדוּ
    hemyekodedu
  • הןתְּקוֹדֵדְנָה/יְקוֹדְדוּ
    hentekodedna/yekodedu

Imperative

  • אתהקוֹדֵד
    atakoded
  • אתקוֹדְדִי
    atkodedi
  • אתםקוֹדְדוּ
    atemkodedu
  • אתןקוֹדְדוּ/קוֹדֵדְנָה
    atenkodedu/kodedna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְקוֹדֵד
      lekoded
    פרסום
    הטיות הפועל לְקוֹדֵד בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְקוֹדֵד", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְרוֹמֵם, לְכוֹפֵף, לְעוֹלֵל
    פרסום