הטיות פועל לְרַגֵּשׁ

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְרַגֵּשׁ
    ani/ata/humeragesh
  • אני/את/היאמְרַגֶּשֶׁת
    ani/at/himerageshet
  • אנחנו/אתם/הןמְרַגְּשִׁים
    anakhnu/atem/henmeragshim
  • נחנו/אתן/הןמְרַגְּשׁוֹת
    נחנו/aten/henmeragshot

Past

  • אנירִיגַּשְׁתִּי/רִגַּשְׁתִּי
    anirigashti/rigashti
  • אתהרִיגַּשְׁתָּ/רִגַּשְׁתָּ
    atarigashta/rigashta
  • אתרִיגַּשְׁתְּ/רִגַּשְׁתְּ
    atrigasht/rigasht
  • הוארִיגֵּשׁ/רִגֵּשׁ
    hurigesh/rigesh
  • היארִיגְּשָׁה/רִגְּשָׁה
    hirigsha/rigsha
  • אנחנורִיגַּשְׁנוּ/רִגַּשְׁנוּ
    anakhnurigashnu/rigashnu
  • אתםרִיגַּשְׁתֶּם/רִגַּשְׁתֶּם
    atemrigashtem/rigashtem
  • אתןרִיגַּשְׁתֶּן/רִגַּשְׁתֶּן
    atenrigashten/rigashten
  • הםרִיגְּשׁוּ/רִגְּשׁוּ
    hemrigshu/rigshu
  • הןרִגְּשׁוּ/רִיגְּשׁוּ
    henrigshu/rigshu

Future

  • אניאֲרַגֵּשׁ
    aniaragesh
  • אתהתְּרַגֵּשׁ
    atateragesh
  • אתתְּרַגְּשִׁי
    atteragshi
  • הואיְרַגֵּשׁ
    huyeragesh
  • היאתְּרַגֵּשׁ
    hiteragesh
  • אנחנונְרַגֵּשׁ
    anakhnuneragesh
  • אתםתְּרַגְּשׁוּ
    atemteragshu
  • אתןתְּרַגְּשׁוּ/תְּרַגֵּשְׁנָה
    atenteragshu/terageshna
  • הםיְרַגְּשׁוּ
    hemyeragshu
  • הןתְּרַגֵּשְׁנָה/יְרַגְּשׁוּ
    henterageshna/yeragshu

Imperative

  • אתהרַגֵּשׁ
    ataragesh
  • אתרַגְּשִׁי
    atragshi
  • אתםרַגְּשׁוּ
    atemragshu
  • אתןרַגֵּשְׁנָה/רַגְּשׁוּ
    atenrageshna/ragshu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְרַגֵּשׁ
      leragesh
    פרסום
    הטיות הפועל לְרַגֵּשׁ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְרַגֵּשׁ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְבַצֵּר, לְשַׁכֵּר, לְחַלֵּט
    פרסום