הטיות פועל לְרַהֵט

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְרַהֵט
    ani/ata/humerahet
  • אני/את/היאמְרַהֶטֶת
    ani/at/himerahetet
  • אנחנו/אתם/הןמְרַהֲטִים
    anakhnu/atem/henmerahatim
  • נחנו/אתן/הןמְרַהֲטוֹת
    נחנו/aten/henmerahatot

Past

  • אנירִיהַטְתִּי/רִהַטְתִּי
    anirihatti/rihatti
  • אתהרִיהַטְתָּ/רִהַטְתָּ
    atarihatta/rihatta
  • אתרִיהַטְתְּ/רִהַטְתְּ
    atrihatt/rihatt
  • הוארִיהֵט/רִהֵט
    hurihet/rihet
  • היארִיהֲטָה/רִהֲטָה
    hirihata/rihata
  • אנחנורִיהַטְנוּ/רִהַטְנוּ
    anakhnurihatnu/rihatnu
  • אתםרִיהַטְתֶּם/רִהַטְתֶּם
    atemrihattem/rihattem
  • אתןרִיהַטְתֶּן/רִהַטְתֶּן
    atenrihatten/rihatten
  • הםרִיהֲטוּ/רִהֲטוּ
    hemrihatu/rihatu
  • הןרִיהֲטוּ/רִהֲטוּ
    henrihatu/rihatu

Future

  • אניאֲרַהֵט
    aniarahet
  • אתהתְּרַהֵט
    ataterahet
  • אתתְּרַהֲטִי
    atterahati
  • הואיְרַהֵט
    huyerahet
  • היאתְּרַהֵט
    hiterahet
  • אנחנונְרַהֵט
    anakhnunerahet
  • אתםתְּרַהֲטוּ
    atemterahatu
  • אתןתְּרַהֲטוּ/תְּרַהֵטְנָה
    atenterahatu/terahetna
  • הםיְרַהֲטוּ
    hemyerahatu
  • הןתְּרַהֵטְנָה/יְרַהֲטוּ
    henterahetna/yerahatu

Imperative

  • אתהרַהֵט
    atarahet
  • אתרַהֲטִי
    atrahati
  • אתםרַהֲטוּ
    atemrahatu
  • אתןרַהֵטְנָה/רַהֲטוּ
    atenrahetna/rahatu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְרַהֵט
      lerahet
    פרסום
    הטיות הפועל לְרַהֵט בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְרַהֵט", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְאַחֵל, לְנַהֵל, לְפַהֵק
    פרסום