הטיות פועל לְרַסֵּק

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְרַסֵּק
    ani/ata/humerasek
  • אני/את/היאמְרַסֶּקֶת
    ani/at/himeraseket
  • אנחנו/אתם/הןמְרַסְּקִים
    anakhnu/atem/henmeraskim
  • נחנו/אתן/הןמְרַסְּקוֹת
    נחנו/aten/henmeraskot

Past

  • אנירִיסַּקְתִּי/רִסַּקְתִּי
    anirisakti/risakti
  • אתהרִיסַּקְתָּ/רִסַּקְתָּ
    atarisakta/risakta
  • אתרִיסַּקְתְּ/רִסַּקְתְּ
    atrisakt/risakt
  • הוארִיסֵּק/רִסֵּק
    hurisek/risek
  • היארִיסְּקָה/רִסְּקָה
    hiriska/riska
  • אנחנורִיסַּקְנוּ/רִסַּקְנוּ
    anakhnurisaknu/risaknu
  • אתםרִיסַּקְתֶּם/רִסַּקְתֶּם
    atemrisaktem/risaktem
  • אתןרִיסַּקְתֶּן/רִסַּקְתֶּן
    atenrisakten/risakten
  • הםרִיסְּקוּ/רִסְּקוּ
    hemrisku/risku
  • הןרִיסְּקוּ/רִסְּקוּ
    henrisku/risku

Future

  • אניאֲרַסֵּק
    aniarasek
  • אתהתְּרַסֵּק
    ataterasek
  • אתתְּרַסְּקִי
    atteraski
  • הואיְרַסֵּק
    huyerasek
  • היאתְּרַסֵּק
    hiterasek
  • אנחנונְרַסֵּק
    anakhnunerasek
  • אתםתְּרַסְּקוּ
    atemterasku
  • אתןתְּרַסֵּקְנָה/תְּרַסְּקוּ
    atenterasekna/terasku
  • הםיְרַסְּקוּ
    hemyerasku
  • הןיְרַסְּקוּ/תְּרַסֵּקְנָה
    henyerasku/terasekna

Imperative

  • אתהרַסֵּק
    atarasek
  • אתרַסְּקִי
    atraski
  • אתםרַסְּקוּ
    atemrasku
  • אתןרַסֵּקְנָה/רַסְּקוּ
    atenrasekna/rasku

Passive Participle

    Infinitive

    • לְרַסֵּק
      lerasek
    פרסום
    הטיות הפועל לְרַסֵּק בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְרַסֵּק", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְסַיֵּים, לְקַדֵּם, לְקַפֵּץ
    פרסום