הטיות פועל לְרַעֲנֵן

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְרַעְנֵן/מְרַעֲנֵן
    ani/ata/humeranen/mera'anen
  • אני/את/היאמְרַעֲנֶנֶת/מְרַעְנֶנֶת
    ani/at/himera'anenet/meranenet
  • אנחנו/אתם/הןמְרַעַנְנִים/מְרַעְנְנִים
    anakhnu/atem/henmera'anenim/meranenim
  • נחנו/אתן/הןמְרַעַנְנוֹת/מְרַעְנְנוֹת
    נחנו/aten/henmera'anenot/meranenot

Past

  • אנירִעֲנַנְתִּי/רִעְנַנְתִּי
    aniri'ananti/rinanti
  • אתהרִעֲנַנְתָּ/רִעְנַנְתָּ
    atari'ananta/rinanta
  • אתרִעֲנַנְתְּ/רִעְנַנְתְּ
    atri'anant/rinant
  • הוארִעֲנֵן/רִעְנֵן
    huri'anen/rinen
  • היארִעַנְנָה/רִעְנְנָה
    hiri'anena/rinena
  • אנחנורִעֲנַנְנוּ/רִעְנַנְנוּ
    anakhnuri'ananenu/rinanenu
  • אתםרִעֲנַנְתֶּם/רִעְנַנְתֶּם
    atemri'anantem/rinantem
  • אתןרִעֲנַנְתֶּן/רִעְנַנְתֶּן
    atenri'ananten/rinanten
  • הםרִעְנְנוּ/רִעַנְנוּ
    hemrinenu/ri'anenu
  • הןרִעְנְנוּ/רִעַנְנוּ
    henrinenu/ri'anenu

Future

  • אניאֲרַעֲנֵן/אֲרַעְנֵן
    aniara'anen/aranen
  • אתהתְּרַעֲנֵן/תְּרַעְנֵן
    atatera'anen/teranen
  • אתתְּרַעַנְנִי/תְּרַעְנְנִי
    attera'aneni/teraneni
  • הואיְרַעֲנֵן/יְרַעְנֵן
    huyera'anen/yeranen
  • היאתְּרַעֲנֵן/תְּרַעְנֵן
    hitera'anen/teranen
  • אנחנונְרַעֲנֵן/נְרַעְנֵן
    anakhnunera'anen/neranen
  • אתםתְּרַעַנְנוּ/תְּרַעְנְנוּ
    atemtera'anenu/teranenu
  • אתןתְּרַעְנֵנְנָה/תְּרַעֲנֵנְנָה/תְּרַעְנְנוּ/תְּרַעַנְנוּ
    atenteranenena/tera'anenena/teranenu/tera'anenu
  • הםיְרַעְנְנוּ/יְרַעַנְנוּ
    hemyeranenu/yera'anenu
  • הןיְרַעְנְנוּ/תְּרַעֲנֵנְנָה/תְּרַעְנֵנְנָה/יְרַעַנְנוּ
    henyeranenu/tera'anenena/teranenena/yera'anenu

Imperative

  • אתהרַעֲנֵן/רַעְנֵן
    atara'anen/ranen
  • אתרַעַנְנִי/רַעְנְנִי
    atra'aneni/raneni
  • אתםרַעְנְנוּ/רַעַנְנוּ
    atemranenu/ra'anenu
  • אתןרַעַנְנוּ/רַעְנְנוּ/רַעֲנֵנְנָה/רַעְנֵנְנָה
    atenra'anenu/ranenu/ra'anenena/ranenena

Passive Participle

    Infinitive

    • לְרַעֲנֵן/לְרַעְנֵן
      lera'anen/leranen
    פרסום
    הטיות הפועל לְרַעֲנֵן בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְרַעֲנֵן", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְרַאְיֵין, לְשַׁעֲמֵם, לְתַאְרֵךְ
    פרסום