הטיות פועל לְרַפֵּא

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְרַפֵּא
    ani/ata/humerape
  • אני/את/היאמְרַפֵּאת
    ani/at/himerapet
  • אנחנו/אתם/הןמְרַפְּאִים
    anakhnu/atem/henmerap'im
  • נחנו/אתן/הןמְרַפְּאוֹת
    נחנו/aten/henmerap'ot

Past

  • אנירִיפֵּאתִי/רִפֵּאתִי
    aniripeti/ripeti
  • אתהרִיפֵּאתָ/רִפֵּאתָ
    ataripeta/ripeta
  • אתרִיפֵּאת/רִפֵּאת
    atripet/ripet
  • הוארִיפֵּא/רִפֵּא
    huripe/ripe
  • היארִיפְּאָה/רִפְּאָה
    hirip'a/rip'a
  • אנחנורִיפֵּאנוּ/רִפֵּאנוּ
    anakhnuripenu/ripenu
  • אתםרִיפֵּאתֶם/רִפֵּאתֶם
    atemripetem/ripetem
  • אתןרִיפֵּאתֶן/רִפֵּאתֶן
    atenripeten/ripeten
  • הםרִיפְּאוּ/רִפְּאוּ
    hemrip'u/rip'u
  • הןרִפְּאוּ/רִיפְּאוּ
    henrip'u/rip'u

Future

  • אניאֲרַפֵּא
    aniarape
  • אתהתְּרַפֵּא
    ataterape
  • אתתְּרַפְּאִי
    atterap'i
  • הואיְרַפֵּא
    huyerape
  • היאתְּרַפֵּא
    hiterape
  • אנחנונְרַפֵּא
    anakhnunerape
  • אתםתְּרַפְּאוּ
    atemterap'u
  • אתןתְּרַפֶּאנָה/תְּרַפְּאוּ
    atenterapena/terap'u
  • הםיְרַפְּאוּ
    hemyerap'u
  • הןתְּרַפֶּאנָה/יְרַפְּאוּ
    henterapena/yerap'u

Imperative

  • אתהרַפֵּא
    atarape
  • אתרַפְּאִי
    atrap'i
  • אתםרַפְּאוּ
    atemrap'u
  • אתןרַפֶּאנָה/רַפְּאוּ
    atenrapena/rap'u

Passive Participle

    Infinitive

    • לְרַפֵּא
      lerape
    פרסום
    הטיות הפועל לְרַפֵּא בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְרַפֵּא", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְקַנֵּא, לְטַמֵּא, לְחַטֵּא
    פרסום