הטיות פועל לְשַׁהֵק

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְשַׁהֵק
    ani/ata/humeshahek
  • אני/את/היאמְשַׁהֶקֶת
    ani/at/himeshaheket
  • אנחנו/אתם/הןמְשַׁהֲקִים
    anakhnu/atem/henmeshahakim
  • נחנו/אתן/הןמְשַׁהֲקוֹת
    נחנו/aten/henmeshahakot

Past

  • אנישִׁיהַקְתִּי/שִׁהַקְתִּי
    anishihakti/shihakti
  • אתהשִׁיהַקְתָּ/שִׁהַקְתָּ
    atashihakta/shihakta
  • אתשִׁיהַקְתְּ/שִׁהַקְתְּ
    atshihakt/shihakt
  • הואשִׁיהֵק/שִׁהֵק
    hushihek/shihek
  • היאשִׁיהֲקָה/שִׁהֲקָה
    hishihaka/shihaka
  • אנחנושִׁיהַקְנוּ/שִׁהַקְנוּ
    anakhnushihaknu/shihaknu
  • אתםשִׁיהַקְתֶּם/שִׁהַקְתֶּם
    atemshihaktem/shihaktem
  • אתןשִׁיהַקְתֶּן/שִׁהַקְתֶּן
    atenshihakten/shihakten
  • הםשִׁיהֲקוּ/שִׁהֲקוּ
    hemshihaku/shihaku
  • הןשִׁיהֲקוּ/שִׁהֲקוּ
    henshihaku/shihaku

Future

  • אניאֲשַׁהֵק
    aniashahek
  • אתהתְּשַׁהֵק
    atateshahek
  • אתתְּשַׁהֲקִי
    atteshahaki
  • הואיְשַׁהֵק
    huyeshahek
  • היאתְּשַׁהֵק
    hiteshahek
  • אנחנונְשַׁהֵק
    anakhnuneshahek
  • אתםתְּשַׁהֲקוּ
    atemteshahaku
  • אתןתְּשַׁהֵקְנָה/תְּשַׁהֲקוּ
    atenteshahekna/teshahaku
  • הםיְשַׁהֲקוּ
    hemyeshahaku
  • הןתְּשַׁהֵקְנָה/יְשַׁהֲקוּ
    henteshahekna/yeshahaku

Imperative

  • אתהשַׁהֵק
    atashahek
  • אתשַׁהֲקִי
    atshahaki
  • אתםשַׁהֲקוּ
    atemshahaku
  • אתןשַׁהֵקְנָה/שַׁהֲקוּ
    atenshahekna/shahaku

Passive Participle

    Infinitive

    • לְשַׁהֵק
      leshahek
    פרסום
    הטיות הפועל לְשַׁהֵק בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְשַׁהֵק", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְצַעֵר, לְשַׁחֵד
    פרסום