הטיות פועל לְשַׁטְעֵן

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְשַׁטְעֵן
    ani/ata/humeshat'en
  • אני/את/היאמְשַׁטְעֶנֶת
    ani/at/himeshat'enet
  • אנחנו/אתם/הןמְשַׁטְעֲנִים
    anakhnu/atem/henmeshat'anim
  • נחנו/אתן/הןמְשַׁטְעֲנוֹת
    נחנו/aten/henmeshat'anot

Past

  • אנישִׁטְעַנְתִּי
    anishit'anti
  • אתהשִׁטְעַנְתָּ
    atashit'anta
  • אתשִׁטְעַנְתְּ
    atshit'ant
  • הואשִׁטְעֵן
    hushit'en
  • היאשִׁטְעֲנָה
    hishit'ana
  • אנחנושִׁטְעַנּוּ
    anakhnushit'anu
  • אתםשִׁטְעַנְתֶּם
    atemshit'antem
  • אתןשִׁטְעַנְתֶּן
    atenshit'anten
  • הםשִׁטְעֲנוּ
    hemshit'anu
  • הןשִׁטְעֲנוּ
    henshit'anu

Future

  • אניאֲשַׁטְעֵן
    aniashat'en
  • אתהתְּשַׁטְעֵן
    atateshat'en
  • אתתְּשַׁטְעֲנִי
    atteshat'ani
  • הואיְשַׁטְעֵן
    huyeshat'en
  • היאתְּשַׁטְעֵן
    hiteshat'en
  • אנחנונְשַׁטְעֵן
    anakhnuneshat'en
  • אתםתְּשַׁטְעֲנוּ
    atemteshat'anu
  • אתןתְּשַׁטְעֵנָּה/תְּשַׁטְעֲנוּ
    atenteshat'ena/teshat'anu
  • הםיְשַׁטְעֲנוּ
    hemyeshat'anu
  • הןיְשַׁטְעֲנוּ/תְּשַׁטְעֵנָּה
    henyeshat'anu/teshat'ena

Imperative

  • אתהשַׁטְעֵן
    atashat'en
  • אתשַׁטְעֲנִי
    atshat'ani
  • אתםשַׁטְעֲנוּ
    atemshat'anu
  • אתןשַׁטְעֲנוּ/שַׁטְעֵנָּה
    atenshat'anu/shat'ena

Passive Participle

    Infinitive

    • לְשַׁטְעֵן
      leshat'en
    פרסום
    הטיות הפועל לְשַׁטְעֵן בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְשַׁטְעֵן", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְגַוְנֵן, לְהַנְהֵן, לְגַרְעֵן
    פרסום