הטיות פועל לְשַׁיֵּיךְ

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְשַׁיֵּיךְ/מְשַׁיֵּךְ
    ani/ata/humeshayekh/meshayekh
  • אני/את/היאמְשַׁיֶּיכֶת/מְשַׁיֶּכֶת
    ani/at/himeshayekhet/meshayekhet
  • אנחנו/אתם/הןמְשַׁיְּיכִים/מְשַׁיְּכִים
    anakhnu/atem/henmeshaykhim/meshaykhim
  • נחנו/אתן/הןמְשַׁיְּיכוֹת/מְשַׁיְּכוֹת
    נחנו/aten/henmeshaykhot/meshaykhot

Past

  • אנישִׁייַּכְתִּי/שִׁיַּכְתִּי
    anishiyakhti/shiyakhti
  • אתהשִׁייַּכְתָּ/שִׁיַּכְתָּ
    atashiyakhta/shiyakhta
  • אתשִׁייַּכְתְּ/שִׁיַּכְתְּ
    atshiyakht/shiyakht
  • הואשִׁייֵּךְ/שִׁיֵּךְ
    hushiyekh/shiyekh
  • היאשִׁייְּכָה/שִׁיְּכָה
    hishiykha/shiykha
  • אנחנושִׁייַּכְנוּ/שִׁיַּכְנוּ
    anakhnushiyakhnu/shiyakhnu
  • אתםשִׁייַּכְתֶּם/שִׁיַּכְתֶּם
    atemshiyakhtem/shiyakhtem
  • אתןשִׁייַּכְתֶּן/שִׁיַּכְתֶּן
    atenshiyakhten/shiyakhten
  • הםשִׁייְּכוּ/שִׁיְּכוּ
    hemshiykhu/shiykhu
  • הןשִׁייְּכוּ/שִׁיְּיכוּ/שִׁיְּכוּ
    henshiykhu/shiykhu/shiykhu

Future

  • אניאֲשַׁיֵּיךְ/אֲשַׁיֵּךְ
    aniashayekh/ashayekh
  • אתהתְּשַׁיֵּיךְ/תְּשַׁיֵּךְ
    atateshayekh/teshayekh
  • אתתְּשַׁיְּיכִי/תְּשַׁיְּכִי
    atteshaykhi/teshaykhi
  • הואיְשַׁיֵּיךְ/יְשַׁיֵּךְ
    huyeshayekh/yeshayekh
  • היאתְּשַׁיֵּיךְ/תְּשַׁיֵּךְ
    hiteshayekh/teshayekh
  • אנחנונְשַׁיֵּיךְ/נְשַׁיֵּךְ
    anakhnuneshayekh/neshayekh
  • אתםתְּשַׁיְּיכוּ/תְּשַׁיְּכוּ
    atemteshaykhu/teshaykhu
  • אתןתְּשַׁיֵּיכְנָה/תְּשַׁיְּיכוּ/תְּשַׁיֵּכְנָה/תְּשַׁיְּכוּ
    atenteshayekhna/teshaykhu/teshayekhna/teshaykhu
  • הםיְשַׁיְּיכוּ/יְשַׁיְּכוּ
    hemyeshaykhu/yeshaykhu
  • הןיְשַׁיְּיכוּ/תְּשַׁיֵּיכְנָה/יְשַׁיְּכוּ/תְּשַׁיֵּכְנָה
    henyeshaykhu/teshayekhna/yeshaykhu/teshayekhna

Imperative

  • אתהשַׁיֵּיךְ/שַׁיֵּךְ
    atashayekh/shayekh
  • אתשַׁיְּיכִי/שַׁיְּכִי
    atshaykhi/shaykhi
  • אתםשַׁיְּיכוּ/שַׁיְּכוּ
    atemshaykhu/shaykhu
  • אתןשַׁיֵּיכְנָה/שַׁיְּיכוּ/שַׁיֵּכְנָה/שַׁיְּכוּ
    atenshayekhna/shaykhu/shayekhna/shaykhu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְשַׁיֵּיךְ/לְשַׁיֵּךְ
      leshayekh/leshayekh
    פרסום
    הטיות הפועל לְשַׁיֵּיךְ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְשַׁיֵּיךְ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְעַכֵּל, לְזַמֵּר, לְחַשֵּׁב
    פרסום