הטיות פועל לְשַׁעֲשֵׁעַ

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְשַׁעֲשֵׁעַ/מְשַׁעְשֵׁעַ
    ani/ata/humesha'ashea/meshashea
  • אני/את/היאמְשַׁעְשַׁעַת/מְשַׁעֲשַׁעַת
    ani/at/himeshasha'at/mesha'asha'at
  • אנחנו/אתם/הןמְשַׁעְשְׁעִים/מְשַׁעַשְׁעִים
    anakhnu/atem/henmeshashe'im/mesha'ash'im
  • נחנו/אתן/הןמְשַׁעְשְׁעוֹת/מְשַׁעַשְׁעוֹת
    נחנו/aten/henmeshashe'ot/mesha'ash'ot

Past

  • אנישִׁעְשַׁעְתִּי/שִׁעֲשַׁעְתִּי
    anishishati/shi'ashati
  • אתהשִׁעְשַׁעְתָּ/שִׁעֲשַׁעְתָּ
    atashishata/shi'ashata
  • אתשִׁעֲשַׁעְתְּ/שִׁעֲשַׁעַתְּ/שִׁעְשַׁעְתְּ/שִׁעְשַׁעַתְּ
    atshi'ashat/shi'asha'at/shishat/shisha'at
  • הואשִׁעֲשֵׁעַ/שִׁעֲשַׁע/שִׁעְשֵׁעַ/שִׁעְשַׁע
    hushi'ashea/shi'asha/shishea/shisha
  • היאשִׁעְשְׁעָה/שִׁעַשְׁעָה
    hishishe'a/shi'ash'a
  • אנחנושִׁעֲשַׁעְנוּ/שִׁעְשַׁעְנוּ
    anakhnushi'ashanu/shishanu
  • אתםשִׁעֲשַׁעְתֶּם/שִׁעְשַׁעְתֶּם
    atemshi'ashatem/shishatem
  • אתןשִׁעֲשַׁעְתֶּן/שִׁעְשַׁעְתֶּן
    atenshi'ashaten/shishaten
  • הםשִׁעַשְׁעוּ/שִׁעְשְׁעוּ
    hemshi'ash'u/shishe'u
  • הןשִׁעַשְׁעוּ/שִׁעְשְׁעוּ
    henshi'ash'u/shishe'u

Future

  • אניאֲשַׁעְשֵׁעַ/אֲשַׁעֲשֵׁעַ/אֲשַׁעֲשַׁע/אֲשַׁעְשַׁע
    aniashashea/asha'ashea/asha'asha/ashasha
  • אתהתְּשַׁעֲשַׁע/תְּשַׁעְשֵׁעַ/תְּשַׁעְשַׁע/תְּשַׁעֲשֵׁעַ
    atatesha'asha/teshashea/teshasha/tesha'ashea
  • אתתְּשַׁעַשְׁעִי/תְּשַׁעְשְׁעִי
    attesha'ash'i/teshashe'i
  • הואיְשַׁעֲשֵׁעַ/יְשַׁעֲשַׁע/יְשַׁעְשֵׁעַ/יְשַׁעְשַׁע
    huyesha'ashea/yesha'asha/yeshashea/yeshasha
  • היאתְּשַׁעְשַׁע/תְּשַׁעֲשֵׁעַ/תְּשַׁעְשֵׁעַ/תְּשַׁעֲשַׁע
    hiteshasha/tesha'ashea/teshashea/tesha'asha
  • אנחנונְשַׁעְשֵׁעַ/נְשַׁעְשַׁע/נְשַׁעֲשַׁע/נְשַׁעֲשֵׁעַ
    anakhnuneshashea/neshasha/nesha'asha/nesha'ashea
  • אתםתְּשַׁעַשְׁעוּ/תְּשַׁעְשְׁעוּ
    atemtesha'ash'u/teshashe'u
  • אתןתְּשַׁעְשַׁעְנָה/תְּשַׁעֲשַׁעְנָה/תְּשַׁעְשְׁעוּ/תְּשַׁעַשְׁעוּ
    atenteshashana/tesha'ashana/teshashe'u/tesha'ash'u
  • הםיְשַׁעַשְׁעוּ/יְשַׁעְשְׁעוּ
    hemyesha'ash'u/yeshashe'u
  • הןתְּשַׁעֲשַׁעְנָה/יְשַׁעְשְׁעוּ/יְשַׁעַשְׁעוּ/תְּשַׁעְשַׁעְנָה
    hentesha'ashana/yeshashe'u/yesha'ash'u/teshashana

Imperative

  • אתהשַׁעֲשֵׁעַ/שַׁעֲשַׁע/שַׁעְשֵׁעַ/שַׁעְשַׁע
    atasha'ashea/sha'asha/shashea/shasha
  • אתשַׁעַשְׁעִי/שַׁעְשְׁעִי
    atsha'ash'i/shashe'i
  • אתםשַׁעַשְׁעוּ/שַׁעְשְׁעוּ
    atemsha'ash'u/shashe'u
  • אתןשַׁעְשְׁעוּ/שַׁעֲשַׁעְנָה/שַׁעְשַׁעְנָה/שַׁעַשְׁעוּ
    atenshashe'u/sha'ashana/shashana/sha'ash'u

Passive Participle

    Infinitive

    • לְשַׁעֲשֵׁעַ/לְשַׁעֲשַׁע/לְשַׁעְשֵׁעַ/לְשַׁעְשַׁע
      lesha'ashea/lesha'asha/leshashea/leshasha
    פרסום
    הטיות הפועל לְשַׁעֲשֵׁעַ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְשַׁעֲשֵׁעַ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְזַעְזַע, לְנַעְנֵעַ
    פרסום