הטיות פועל לְשׁוֹטֵט

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְשׁוֹטֵט
    ani/ata/humeshotet
  • אני/את/היאמְשׁוֹטֶטֶת
    ani/at/himeshotetet
  • אנחנו/אתם/הןמְשׁוֹטְטִים
    anakhnu/atem/henmeshotetim
  • נחנו/אתן/הןמְשׁוֹטְטוֹת
    נחנו/aten/henmeshotetot

Past

  • אנישׁוֹטַטְתִּי
    anishotatti
  • אתהשׁוֹטַטְתָּ
    atashotatta
  • אתשׁוֹטַטְתְּ
    atshotatt
  • הואשׁוֹטֵט
    hushotet
  • היאשׁוֹטְטָה
    hishoteta
  • אנחנושׁוֹטַטְנוּ
    anakhnushotatnu
  • אתםשׁוֹטַטְתֶּם
    atemshotattem
  • אתןשׁוֹטַטְתֶּן
    atenshotatten
  • הםשׁוֹטְטוּ
    hemshotetu
  • הןשׁוֹטְטוּ
    henshotetu

Future

  • אניאֲשׁוֹטֵט
    aniashotet
  • אתהתְּשׁוֹטֵט
    atateshotet
  • אתתְּשׁוֹטְטִי
    atteshoteti
  • הואיְשׁוֹטֵט
    huyeshotet
  • היאתְּשׁוֹטֵט
    hiteshotet
  • אנחנונְשׁוֹטֵט
    anakhnuneshotet
  • אתםתְּשׁוֹטְטוּ
    atemteshotetu
  • אתןתְּשׁוֹטֵטְנָה/תְּשׁוֹטְטוּ
    atenteshotetna/teshotetu
  • הםיְשׁוֹטְטוּ
    hemyeshotetu
  • הןיְשׁוֹטְטוּ/תְּשׁוֹטֵטְנָה
    henyeshotetu/teshotetna

Imperative

  • אתהשׁוֹטֵט
    atashotet
  • אתשׁוֹטְטִי
    atshoteti
  • אתםשׁוֹטְטוּ
    atemshotetu
  • אתןשׁוֹטְטוּ/שׁוֹטֵטְנָה
    atenshotetu/shotetna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְשׁוֹטֵט
      leshotet
    פרסום
    הטיות הפועל לְשׁוֹטֵט בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְשׁוֹטֵט", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְעוֹלֵל, לְרוֹשֵׁשׁ, לְעוֹרֵר
    פרסום