הטיות פועל לְתַבְנֵת

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְתַבְנֵת
    ani/ata/humetavnet
  • אני/את/היאמְתַבְנֶתֶת
    ani/at/himetavnetet
  • אנחנו/אתם/הןמְתַבְנְתִים
    anakhnu/atem/henmetavnetim
  • נחנו/אתן/הןמְתַבְנְתוֹת
    נחנו/aten/henmetavnetot

Past

  • אניתִּבְנַתִּי
    anitivnati
  • אתהתִּבְנַתָּ
    atativnata
  • אתתִּבְנַתְּ
    attivnat
  • הואתִּבְנֵת
    hutivnet
  • היאתִּבְנְתָה
    hitivneta
  • אנחנותִּבְנַתְנוּ
    anakhnutivnatnu
  • אתםתִּבְנַתֶּם
    atemtivnatem
  • אתןתִּבְנַתֶּן
    atentivnaten
  • הםתִּבְנְתוּ
    hemtivnetu
  • הןתִּבְנְתוּ
    hentivnetu

Future

  • אניאֲתַבְנֵת
    aniatavnet
  • אתהתְּתַבְנֵת
    atatetavnet
  • אתתְּתַבְנְתִי
    attetavneti
  • הואיְתַבְנֵת
    huyetavnet
  • היאתְּתַבְנֵת
    hitetavnet
  • אנחנונְתַבְנֵת
    anakhnunetavnet
  • אתםתְּתַבְנְתוּ
    atemtetavnetu
  • אתןתְּתַבְנֵתְנָה/תְּתַבְנְתוּ
    atentetavnetna/tetavnetu
  • הםיְתַבְנְתוּ
    hemyetavnetu
  • הןתְּתַבְנֵתְנָה/יְתַבְנְתוּ
    hentetavnetna/yetavnetu

Imperative

  • אתהתַּבְנֵת
    atatavnet
  • אתתַּבְנְתִי
    attavneti
  • אתםתַּבְנְתוּ
    atemtavnetu
  • אתןתַּבְנֵתְנָה/תַּבְנְתוּ
    atentavnetna/tavnetu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְתַבְנֵת
      letavnet
    פרסום
    הטיות הפועל לְתַבְנֵת בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְתַבְנֵת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְתַרְבֵּת, לְתַמְצֵת, לְתַכְנֵת
    פרסום