הטיות פועל לְתַדְלֵק

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְתַדְלֵק
    ani/ata/humetadlek
  • אני/את/היאמְתַדְלֶקֶת
    ani/at/himetadleket
  • אנחנו/אתם/הןמְתַדְלְקִים
    anakhnu/atem/henmetadlekim
  • נחנו/אתן/הןמְתַדְלְקוֹת
    נחנו/aten/henmetadlekot

Past

  • אניתִּדְלַקְתִּי
    anitidlakti
  • אתהתִּדְלַקְתָּ
    atatidlakta
  • אתתִּדְלַקְתְּ
    attidlakt
  • הואתִּדְלֵק
    hutidlek
  • היאתִּדְלְקָה
    hitidleka
  • אנחנותִּדְלַקְנוּ
    anakhnutidlaknu
  • אתםתִּדְלַקְתֶּם
    atemtidlaktem
  • אתןתִּדְלַקְתֶּן
    atentidlakten
  • הםתִּדְלְקוּ
    hemtidleku
  • הןתִּדְלְקוּ
    hentidleku

Future

  • אניאֲתַדְלֵק
    aniatadlek
  • אתהתְּתַדְלֵק
    atatetadlek
  • אתתְּתַדְלְקִי
    attetadleki
  • הואיְתַדְלֵק
    huyetadlek
  • היאתְּתַדְלֵק
    hitetadlek
  • אנחנונְתַדְלֵק
    anakhnunetadlek
  • אתםתְּתַדְלְקוּ
    atemtetadleku
  • אתןתְּתַדְלֵקְנָה/תְּתַדְלְקוּ
    atentetadlekna/tetadleku
  • הםיְתַדְלְקוּ
    hemyetadleku
  • הןתְּתַדְלֵקְנָה/יְתַדְלְקוּ
    hentetadlekna/yetadleku

Imperative

  • אתהתַּדְלֵק
    atatadlek
  • אתתַּדְלְקִי
    attadleki
  • אתםתַּדְלְקוּ
    atemtadleku
  • אתןתַּדְלְקוּ/תַּדְלֵקְנָה
    atentadleku/tadlekna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְתַדְלֵק
      letadlek
    פרסום
    הטיות הפועל לְתַדְלֵק בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְתַדְלֵק", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְצַחְקֵק, לְנַפְנֵף, לְלַגְלֵג
    פרסום