הטיות פועל לְתַזְמֵן

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְתַזְמֵן
    ani/ata/humetazmen
  • אני/את/היאמְתַזְמֶנֶת
    ani/at/himetazmenet
  • אנחנו/אתם/הןמְתַזְמְנִים
    anakhnu/atem/henmetazmenim
  • נחנו/אתן/הןמְתַזְמְנוֹת
    נחנו/aten/henmetazmenot

Past

  • אניתִּזְמַנְתִּי
    anitizmanti
  • אתהתִּזְמַנְתָּ
    atatizmanta
  • אתתִּזְמַנְתְּ
    attizmant
  • הואתִּזְמֵן
    hutizmen
  • היאתִּזְמְנָה
    hitizmena
  • אנחנותִּזְמַנּוּ
    anakhnutizmanu
  • אתםתִּזְמַנְתֶּם
    atemtizmantem
  • אתןתִּזְמַנְתֶּן
    atentizmanten
  • הםתִּזְמְנוּ
    hemtizmenu
  • הןתִּזְמְנוּ
    hentizmenu

Future

  • אניאֲתַזְמֵן
    aniatazmen
  • אתהתְּתַזְמֵן
    atatetazmen
  • אתתְּתַזְמְנִי
    attetazmeni
  • הואיְתַזְמֵן
    huyetazmen
  • היאתְּתַזְמֵן
    hitetazmen
  • אנחנונְתַזְמֵן
    anakhnunetazmen
  • אתםתְּתַזְמְנוּ
    atemtetazmenu
  • אתןתְּתַזְמֵנָּה/תְּתַזְמְנוּ
    atentetazmena/tetazmenu
  • הםיְתַזְמְנוּ
    hemyetazmenu
  • הןיְתַזְמְנוּ/תְּתַזְמֵנָּה
    henyetazmenu/tetazmena

Imperative

  • אתהתַּזְמֵן
    atatazmen
  • אתתַּזְמְנִי
    attazmeni
  • אתםתַּזְמְנוּ
    atemtazmenu
  • אתןתַּזְמֵנָּה/תַּזְמְנוּ
    atentazmena/tazmenu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְתַזְמֵן
      letazmen
    פרסום
    הטיות הפועל לְתַזְמֵן בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְתַזְמֵן", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְשַׁרְיֵין, לְעַדְכֵּן, לְאַפְיֵין
    פרסום