הטיות פועל לְתַמְצֵת

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְתַמְצֵת
    ani/ata/humetamtzet
  • אני/את/היאמְתַמְצֶתֶת
    ani/at/himetamtzetet
  • אנחנו/אתם/הןמְתַמְצְתִים
    anakhnu/atem/henmetamtzetim
  • נחנו/אתן/הןמְתַמְצְתוֹת
    נחנו/aten/henmetamtzetot

Past

  • אניתִּמְצַתִּי
    anitimtzati
  • אתהתִּמְצַתָּ
    atatimtzata
  • אתתִּמְצַתְּ
    attimtzat
  • הואתִּמְצֵת
    hutimtzet
  • היאתִּמְצְתָה
    hitimtzeta
  • אנחנותִּמְצַתְנוּ
    anakhnutimtzatnu
  • אתםתִּמְצַתֶּם
    atemtimtzatem
  • אתןתִּמְצַתֶּן
    atentimtzaten
  • הםתִּמְצְתוּ
    hemtimtzetu
  • הןתִּמְצְתוּ
    hentimtzetu

Future

  • אניאֲתַמְצֵת
    aniatamtzet
  • אתהתְּתַמְצֵת
    atatetamtzet
  • אתתְּתַמְצְתִי
    attetamtzeti
  • הואיְתַמְצֵת
    huyetamtzet
  • היאתְּתַמְצֵת
    hitetamtzet
  • אנחנונְתַמְצֵת
    anakhnunetamtzet
  • אתםתְּתַמְצְתוּ
    atemtetamtzetu
  • אתןתְּתַמְצֵתְנָה/תְּתַמְצְתוּ
    atentetamtzetna/tetamtzetu
  • הםיְתַמְצְתוּ
    hemyetamtzetu
  • הןתְּתַמְצֵתְנָה/יְתַמְצְתוּ
    hentetamtzetna/yetamtzetu

Imperative

  • אתהתַּמְצֵת
    atatamtzet
  • אתתַּמְצְתִי
    attamtzeti
  • אתםתַּמְצְתוּ
    atemtamtzetu
  • אתןתַּמְצֵתְנָה/תַּמְצְתוּ
    atentamtzetna/tamtzetu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְתַמְצֵת
      letamtzet
    פרסום
    הטיות הפועל לְתַמְצֵת בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְתַמְצֵת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְתַכְנֵת, לְתַרְבֵּת
    פרסום