הטיות פועל לְתַקְתֵּק

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְתַקְתֵּק
    ani/ata/humetaktek
  • אני/את/היאמְתַקְתֶּקֶת
    ani/at/himetakteket
  • אנחנו/אתם/הןמְתַקְתְּקִים
    anakhnu/atem/henmetaktekim
  • נחנו/אתן/הןמְתַקְתְּקוֹת
    נחנו/aten/henmetaktekot

Past

  • אניתִּקְתַּקְתִּי
    anitiktakti
  • אתהתִּקְתַּקְתָּ
    atatiktakta
  • אתתִּקְתַּקְתְּ
    attiktakt
  • הואתִּקְתֵּק
    hutiktek
  • היאתִּקְתְּקָה
    hitikteka
  • אנחנותִּקְתַּקְנוּ
    anakhnutiktaknu
  • אתםתִּקְתַּקְתֶּם
    atemtiktaktem
  • אתןתִּקְתַּקְתֶּן
    atentiktakten
  • הםתִּקְתְּקוּ
    hemtikteku
  • הןתִּקְתְּקוּ
    hentikteku

Future

  • אניאֲתַקְתֵּק
    aniataktek
  • אתהתְּתַקְתֵּק
    atatetaktek
  • אתתְּתַקְתְּקִי
    attetakteki
  • הואיְתַקְתֵּק
    huyetaktek
  • היאתְּתַקְתֵּק
    hitetaktek
  • אנחנונְתַקְתֵּק
    anakhnunetaktek
  • אתםתְּתַקְתְּקוּ
    atemtetakteku
  • אתןתְּתַקְתֵּקְנָה/תְּתַקְתְּקוּ
    atentetaktekna/tetakteku
  • הםיְתַקְתְּקוּ
    hemyetakteku
  • הןתְּתַקְתֵּקְנָה/יְתַקְתְּקוּ
    hentetaktekna/yetakteku

Imperative

  • אתהתַּקְתֵּק
    atataktek
  • אתתַּקְתְּקִי
    attakteki
  • אתםתַּקְתְּקוּ
    atemtakteku
  • אתןתַּקְתֵּקְנָה/תַּקְתְּקוּ
    atentaktekna/takteku

Passive Participle

    Infinitive

    • לְתַקְתֵּק
      letaktek
    פרסום
    הטיות הפועל לְתַקְתֵּק בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְתַקְתֵּק", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְגַמְגֵּם, לְשַׂרְטֵט
    פרסום