הטיות פועל לִבְטוֹחַ

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואבּוֹטֵחַ
    ani/ata/huboteakh
  • אני/את/היאבּוֹטַחַת
    ani/at/hibotakhat
  • אנחנו/אתם/הןבּוֹטְחִים
    anakhnu/atem/henbotkhim
  • נחנו/אתן/הןבּוֹטְחוֹת
    נחנו/aten/henbotkhot

Past

  • אניבָּטַחְתִּי
    anibatakhti
  • אתהבָּטַחְתָּ
    atabatakhta
  • אתבָּטַחְתְּ/בָּטַחַתְּ
    atbatakht/batakhat
  • הואבָּטַח
    hubatakh
  • היאבָּטְחָה
    hibatkha
  • אנחנובָּטַחְנוּ
    anakhnubatakhnu
  • אתםבְּטַחְתֶּם
    atembtakhtem
  • אתןבְּטַחְתֶּן
    atenbtakhten
  • הםבָּטְחוּ
    hembatkhu
  • הןבָּטְחוּ
    henbatkhu

Future

  • אניאֶבְטַח
    anievtakh
  • אתהתִּבְטַח
    atativtakh
  • אתתִּבְטְחִי
    attivtekhi
  • הואיִבְטַח
    huyivtakh
  • היאתִּבְטַח
    hitivtakh
  • אנחנונִבְטַח
    anakhnunivtakh
  • אתםתִּבְטְחוּ
    atemtivtekhu
  • אתןתִּבְטַחְנָה/תִּבְטְחוּ
    atentivtakhna/tivtekhu
  • הםיִבְטְחוּ
    hemyivtekhu
  • הןתִּבְטַחְנָה/יִבְטְחוּ
    hentivtakhna/yivtekhu

Imperative

  • אתהבְּטַח
    atabtakh
  • אתבִּטְחִי
    atbitkhi
  • אתםבִּטְחוּ
    atembitkhu
  • אתןבְּטַחְנָה/בִּטְחוּ
    atenbtakhna/bitkhu

Passive Participle

  • אני/אתה/הואבָּטוּחַ
    ani/ata/hubatuakh
  • אני/את/היאבְּטוּחָה
    ani/at/hibtukha
  • אנחנו/אתם/הןבְּטוּחִים
    anakhnu/atem/henbtukhim
  • נחנו/אתן/הןבְּטוּחוֹת
    נחנו/aten/henbtukhot

Infinitive

  • לִבְטוֹחַ/לִבְטֹחַ
    livtoakh/livtoakh
פרסום
הטיות הפועל לִבְטוֹחַ בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִבְטוֹחַ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִגְרוֹעַ, לִבְלוֹעַ, לִגְדּוֹעַ
פרסום