הטיות פועל לִגְאוֹל

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואגּוֹאֵל
    ani/ata/hugo'el
  • אני/את/היאגּוֹאֶלֶת
    ani/at/higo'elet
  • אנחנו/אתם/הןגּוֹאֲלִים
    anakhnu/atem/hengo'alim
  • נחנו/אתן/הןגּוֹאֲלוֹת
    נחנו/aten/hengo'alot

Past

  • אניגָּאַלְתִּי
    aniga'alti
  • אתהגָּאַלְתָּ
    ataga'alta
  • אתגָּאַלְתְּ
    atga'alt
  • הואגָּאַל
    huga'al
  • היאגָּאֲלָה
    higa'ala
  • אנחנוגָּאַלְנוּ
    anakhnuga'alnu
  • אתםגְּאַלְתֶּם
    atemge'altem
  • אתןגְּאַלְתֶּן
    atenge'alten
  • הםגָּאֲלוּ
    hemga'alu
  • הןגָּאֲלוּ
    henga'alu

Future

  • אניאֶגְאַל
    anieg'al
  • אתהתִּגְאַל
    atatig'al
  • אתתִּגְאֲלִי
    attig'ali
  • הואיִגְאַל
    huyig'al
  • היאתִּגְאַל
    hitig'al
  • אנחנונִגְאַל
    anakhnunig'al
  • אתםתִּגְאֲלוּ
    atemtig'alu
  • אתןתִּגְאַלְנָה/תִּגְאֲלוּ
    atentig'alna/tig'alu
  • הםיִגְאֲלוּ
    hemyig'alu
  • הןתִּגְאַלְנָה/יִגְאֲלוּ
    hentig'alna/yig'alu

Imperative

  • אתהגְּאַל
    atage'al
  • אתגַּאֲלִי
    atga'ali
  • אתםגַּאֲלוּ
    atemga'alu
  • אתןגְּאַלְנָה/גַּאֲלוּ
    atenge'alna/ga'alu

Passive Participle

    Infinitive

    • לִגְאוֹל/לִגְאֹל
      lig'ol/lig'ol
    פרסום
    הטיות הפועל לִגְאוֹל בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִגְאוֹל", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לִלְחוֹץ, לִנְעוֹץ, לִרְעוֹד
    פרסום