הטיות פועל לִגְהוֹר

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואגּוֹהֵר
    ani/ata/hugoher
  • אני/את/היאגּוֹהֶרֶת
    ani/at/higoheret
  • אנחנו/אתם/הןגּוֹהֲרִים
    anakhnu/atem/hengoharim
  • נחנו/אתן/הןגּוֹהֲרוֹת
    נחנו/aten/hengoharot

Past

  • אניגָּהַרְתִּי
    anigaharti
  • אתהגָּהַרְתָּ
    atagaharta
  • אתגָּהַרְתְּ
    atgahart
  • הואגָּהַר
    hugahar
  • היאגָּהֲרָה
    higahara
  • אנחנוגָּהַרְנוּ
    anakhnugaharnu
  • אתםגְּהַרְתֶּם
    atemgehartem
  • אתןגְּהַרְתֶּן
    atengeharten
  • הםגָּהֲרוּ
    hemgaharu
  • הןגָּהֲרוּ
    hengaharu

Future

  • אניאֶגְהַר
    anieghar
  • אתהתִּגְהַר
    atatighar
  • אתתִּגְהֲרִי
    attighari
  • הואיִגְהַר
    huyighar
  • היאתִּגְהַר
    hitighar
  • אנחנונִגְהַר
    anakhnunighar
  • אתםתִּגְהֲרוּ
    atemtigharu
  • אתןתִּגְהֲרוּ/תִּגְהַרְנָה
    atentigharu/tigharna
  • הםיִגְהֲרוּ
    hemyigharu
  • הןתִּגְהַרְנָה/יִגְהֲרוּ
    hentigharna/yigharu

Imperative

  • אתהגְּהַר
    atagehar
  • אתגַּהֲרִי
    atgahari
  • אתםגַּהֲרוּ
    atemgaharu
  • אתןגַּהֲרוּ/גְּהַרְנָה
    atengaharu/geharna

Passive Participle

    Infinitive

    • לִגְהוֹר/לִגְהֹר
      lighor/lighor
    פרסום
    הטיות הפועל לִגְהוֹר בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִגְהוֹר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לִגְאוֹל, לִדְחוֹף, לִצְחוֹק
    פרסום