הטיות פועל לִגְזוֹם

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואגּוֹזֵם
    ani/ata/hugozem
  • אני/את/היאגּוֹזֶמֶת
    ani/at/higozemet
  • אנחנו/אתם/הןגּוֹזְמִים
    anakhnu/atem/hengozmim
  • נחנו/אתן/הןגּוֹזְמוֹת
    נחנו/aten/hengozmot

Past

  • אניגָּזַמְתִּי
    anigazamti
  • אתהגָּזַמְתָּ
    atagazamta
  • אתגָּזַמְתְּ
    atgazamt
  • הואגָּזַם
    hugazam
  • היאגָּזְמָה
    higazma
  • אנחנוגָּזַמְנוּ
    anakhnugazamnu
  • אתםגְּזַמְתֶּם
    atemgzamtem
  • אתןגְּזַמְתֶּן
    atengzamten
  • הםגָּזְמוּ
    hemgazmu
  • הןגָּזְמוּ
    hengazmu

Future

  • אניאֶגְזוֹם/אֶגְזֹם
    aniegzom/egzom
  • אתהתִּגְזוֹם/תִּגְזֹם
    atatigzom/tigzom
  • אתתִּגְזְמִי
    attigzemi
  • הואיִגְזוֹם/יִגְזֹם
    huyigzom/yigzom
  • היאתִּגְזוֹם/תִּגְזֹם
    hitigzom/tigzom
  • אנחנונִגְזוֹם/נִגְזֹם
    anakhnunigzom/nigzom
  • אתםתִּגְזְמוּ
    atemtigzemu
  • אתןתִּגְזְמוּ/תִּגְזוֹמְנָה/תִּגְזֹמְנָה
    atentigzemu/tigzomna/tigzomna
  • הםיִגְזְמוּ
    hemyigzemu
  • הןיִגְזְמוּ/תִּגְזוֹמְנָה/תִּגְזֹמְנָה
    henyigzemu/tigzomna/tigzomna

Imperative

  • אתהגְּזוֹם/גְּזֹם
    atagzom/gzom
  • אתגִּזְמִי
    atgizmi
  • אתםגִּזְמוּ
    atemgizmu
  • אתןגִּזְמוּ/גְּזוֹמְנָה/גְּזֹמְנָה
    atengizmu/gzomna/gzomna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואגָּזוּם
    ani/ata/hugazum
  • אני/את/היאגְּזוּמָה
    ani/at/higzuma
  • אנחנו/אתם/הןגְּזוּמִים
    anakhnu/atem/hengzumim
  • נחנו/אתן/הןגְּזוּמוֹת
    נחנו/aten/hengzumot

Infinitive

  • לִגְזוֹם/לִגְזֹם
    ligzom/ligzom
פרסום
הטיות הפועל לִגְזוֹם בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִגְזוֹם", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִבְדּוֹק, לִגְרוֹף, לִצְלוֹף
פרסום