הטיות פועל לִגְלוֹל

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואגּוֹלֵל
    ani/ata/hugolel
  • אני/את/היאגּוֹלֶלֶת
    ani/at/higolelet
  • אנחנו/אתם/הןגּוֹלְלִים
    anakhnu/atem/hengolelim
  • נחנו/אתן/הןגּוֹלְלוֹת
    נחנו/aten/hengolelot

Past

  • אניגָּלַלְתִּי
    anigalalti
  • אתהגָּלַלְתָּ
    atagalalta
  • אתגָּלַלְתְּ
    atgalalt
  • הואגָּלַל
    hugalal
  • היאגָּלְלָה
    higalela
  • אנחנוגָּלַלְנוּ
    anakhnugalalnu
  • אתםגְּלַלְתֶּם
    atemglaltem
  • אתןגְּלַלְתֶּן
    atenglalten
  • הםגָּלְלוּ
    hemgalelu
  • הןגָּלְלוּ
    hengalelu

Future

  • אניאֶגְלוֹל/אֶגְלֹל
    anieglol/eglol
  • אתהתִּגְלוֹל/תִּגְלֹל
    atatiglol/tiglol
  • אתתִּגְלְלִי
    attigleli
  • הואיִגְלוֹל/יִגְלֹל
    huyiglol/yiglol
  • היאתִּגְלוֹל/תִּגְלֹל
    hitiglol/tiglol
  • אנחנונִגְלוֹל/נִגְלֹל
    anakhnuniglol/niglol
  • אתםתִּגְלְלוּ
    atemtiglelu
  • אתןתִּגְלוֹלְנָה/תִּגְלְלוּ/תִּגְלֹלְנָה
    atentiglolna/tiglelu/tiglolna
  • הםיִגְלְלוּ
    hemyiglelu
  • הןתִּגְלוֹלְנָה/יִגְלְלוּ/תִּגְלֹלְנָה
    hentiglolna/yiglelu/tiglolna

Imperative

  • אתהגְּלוֹל/גְּלֹל
    ataglol/glol
  • אתגִּלְלִי
    atgileli
  • אתםגִּלְלוּ
    atemgilelu
  • אתןגְּלוֹלְנָה/גִּלְלוּ/גְּלֹלְנָה
    atenglolna/gilelu/glolna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואגָּלוּל
    ani/ata/hugalul
  • אני/את/היאגְּלוּלָה
    ani/at/higlula
  • אנחנו/אתם/הןגְּלוּלִים
    anakhnu/atem/henglulim
  • נחנו/אתן/הןגְּלוּלוֹת
    נחנו/aten/henglulot

Infinitive

  • לִגְלוֹל/לִגְלֹל
    liglol/liglol
פרסום
הטיות הפועל לִגְלוֹל בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִגְלוֹל", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִדְרוֹשׁ, לִמְסוֹר, לִתְמוֹךְ
פרסום