הטיות פועל לִגְלוֹשׁ

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואגּוֹלֵשׁ
    ani/ata/hugolesh
  • אני/את/היאגּוֹלֶשֶׁת
    ani/at/higoleshet
  • אנחנו/אתם/הןגּוֹלְשִׁים
    anakhnu/atem/hengolshim
  • נחנו/אתן/הןגּוֹלְשׁוֹת
    נחנו/aten/hengolshot

Past

  • אניגָּלַשְׁתִּי
    anigalashti
  • אתהגָּלַשְׁתָּ
    atagalashta
  • אתגָּלַשְׁתְּ
    atgalasht
  • הואגָּלַשׁ
    hugalash
  • היאגָּלְשָׁה
    higalsha
  • אנחנוגָּלַשְׁנוּ
    anakhnugalashnu
  • אתםגְּלַשְׁתֶּם
    atemglashtem
  • אתןגְּלַשְׁתֶּן
    atenglashten
  • הםגָּלְשׁוּ
    hemgalshu
  • הןגָּלְשׁוּ
    hengalshu

Future

  • אניאֶגְלוֹשׁ/אֶגְלֹשׁ
    anieglosh/eglosh
  • אתהתִּגְלוֹשׁ/תִּגְלֹשׁ
    atatiglosh/tiglosh
  • אתתִּגְלְשִׁי
    attigleshi
  • הואיִגְלוֹשׁ/יִגְלֹשׁ
    huyiglosh/yiglosh
  • היאתִּגְלוֹשׁ/תִּגְלֹשׁ
    hitiglosh/tiglosh
  • אנחנונִגְלוֹשׁ/נִגְלֹשׁ
    anakhnuniglosh/niglosh
  • אתםתִּגְלְשׁוּ
    atemtigleshu
  • אתןתִּגְלוֹשְׁנָה/תִּגְלְשׁוּ/תִּגְלֹשְׁנָה
    atentigloshna/tigleshu/tigloshna
  • הםיִגְלְשׁוּ
    hemyigleshu
  • הןתִּגְלוֹשְׁנָה/יִגְלְשׁוּ/תִּגְלֹשְׁנָה
    hentigloshna/yigleshu/tigloshna

Imperative

  • אתהגְּלוֹשׁ/גְּלֹשׁ
    ataglosh/glosh
  • אתגִּלְשִׁי
    atgilshi
  • אתםגִּלְשׁוּ
    atemgilshu
  • אתןגְּלוֹשְׁנָה/גִּלְשׁוּ/גְּלֹשְׁנָה
    atengloshna/gilshu/gloshna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואגָּלוּשׁ
    ani/ata/hugalush
  • אני/את/היאגְּלוּשָׁה
    ani/at/higlusha
  • אנחנו/אתם/הןגְּלוּשִׁים
    anakhnu/atem/henglushim
  • נחנו/אתן/הןגְּלוּשׁוֹת
    נחנו/aten/henglushot

Infinitive

  • לִגְלוֹשׁ/לִגְלֹשׁ
    liglosh/liglosh
פרסום
הטיות הפועל לִגְלוֹשׁ בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִגְלוֹשׁ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִתְפּוֹר, לִטְבּוֹל, לִכְתּוֹב
פרסום