הטיות פועל לִגְמוֹר

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואגּוֹמֵר
    ani/ata/hugomer
  • אני/את/היאגּוֹמֶרֶת
    ani/at/higomeret
  • אנחנו/אתם/הןגּוֹמְרִים
    anakhnu/atem/hengomrim
  • נחנו/אתן/הןגּוֹמְרוֹת
    נחנו/aten/hengomrot

Past

  • אניגָּמַרְתִּי
    anigamarti
  • אתהגָּמַרְתָּ
    atagamarta
  • אתגָּמַרְתְּ
    atgamart
  • הואגָּמַר
    hugamar
  • היאגָּמְרָה
    higamra
  • אנחנוגָּמַרְנוּ
    anakhnugamarnu
  • אתםגְּמַרְתֶּם
    atemgmartem
  • אתןגְּמַרְתֶּן
    atengmarten
  • הםגָּמְרוּ
    hemgamru
  • הןגָּמְרוּ
    hengamru

Future

  • אניאֶגְמוֹר/אֶגְמֹר
    aniegmor/egmor
  • אתהתִּגְמוֹר/תִּגְמֹר
    atatigmor/tigmor
  • אתתִּגְמְרִי
    attigmeri
  • הואיִגְמוֹר/יִגְמֹר
    huyigmor/yigmor
  • היאתִּגְמוֹר/תִּגְמֹר
    hitigmor/tigmor
  • אנחנונִגְמוֹר/נִגְמֹר
    anakhnunigmor/nigmor
  • אתםתִּגְמְרוּ
    atemtigmeru
  • אתןתִּגְמוֹרְנָה/תִּגְמְרוּ/תִּגְמֹרְנָה
    atentigmorna/tigmeru/tigmorna
  • הםיִגְמְרוּ
    hemyigmeru
  • הןיִגְמְרוּ/תִּגְמוֹרְנָה/תִּגְמֹרְנָה
    henyigmeru/tigmorna/tigmorna

Imperative

  • אתהגְּמוֹר/גְּמֹר
    atagmor/gmor
  • אתגִּמְרִי
    atgimri
  • אתםגִּמְרוּ
    atemgimru
  • אתןגִּמְרוּ/גְּמוֹרְנָה/גְּמֹרְנָה
    atengimru/gmorna/gmorna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואגָּמוּר
    ani/ata/hugamur
  • אני/את/היאגְּמוּרָה
    ani/at/higmura
  • אנחנו/אתם/הןגְּמוּרִים
    anakhnu/atem/hengmurim
  • נחנו/אתן/הןגְּמוּרוֹת
    נחנו/aten/hengmurot

Infinitive

  • לִגְמוֹר/לִגְמֹר
    ligmor/ligmor
פרסום
הטיות הפועל לִגְמוֹר בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִגְמוֹר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִנְזוֹף, לִפְלוֹשׁ, לִגְזוֹם
פרסום