הטיות פועל לִגְרוֹר

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואגּוֹרֵר
    ani/ata/hugorer
  • אני/את/היאגּוֹרֶרֶת
    ani/at/higoreret
  • אנחנו/אתם/הןגּוֹרְרִים
    anakhnu/atem/hengorerim
  • נחנו/אתן/הןגּוֹרְרוֹת
    נחנו/aten/hengorerot

Past

  • אניגָּרַרְתִּי
    anigararti
  • אתהגָּרַרְתָּ
    atagararta
  • אתגָּרַרְתְּ
    atgarart
  • הואגָּרַר
    hugarar
  • היאגָּרְרָה
    higarera
  • אנחנוגָּרַרְנוּ
    anakhnugararnu
  • אתםגְּרַרְתֶּם
    atemgrartem
  • אתןגְּרַרְתֶּן
    atengrarten
  • הםגָּרְרוּ
    hemgareru
  • הןגָּרְרוּ
    hengareru

Future

  • אניאֶגְרוֹר/אֶגְרֹר
    aniegror/egror
  • אתהתִּגְרוֹר/תִּגְרֹר
    atatigror/tigror
  • אתתִּגְרְרִי
    attigreri
  • הואיִגְרוֹר/יִגְרֹר
    huyigror/yigror
  • היאתִּגְרוֹר/תִּגְרֹר
    hitigror/tigror
  • אנחנונִגְרוֹר/נִגְרֹר
    anakhnunigror/nigror
  • אתםתִּגְרְרוּ
    atemtigreru
  • אתןתִּגְרְרוּ/תִּגְרוֹרְנָה/תִּגְרֹרְנָה
    atentigreru/tigrorna/tigrorna
  • הםיִגְרְרוּ
    hemyigreru
  • הןיִגְרְרוּ/תִּגְרוֹרְנָה/תִּגְרֹרְנָה
    henyigreru/tigrorna/tigrorna

Imperative

  • אתהגְּרוֹר/גְּרֹר
    atagror/gror
  • אתגִּרְרִי
    atgireri
  • אתםגִּרְרוּ
    atemgireru
  • אתןגְּרוֹרְנָה/גִּרְרוּ/גְּרֹרְנָה
    atengrorna/gireru/grorna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואגָּרוּר
    ani/ata/hugarur
  • אני/את/היאגְּרוּרָה
    ani/at/higrura
  • אנחנו/אתם/הןגְּרוּרִים
    anakhnu/atem/hengrurim
  • נחנו/אתן/הןגְּרוּרוֹת
    נחנו/aten/hengrurot

Infinitive

  • לִגְרוֹר/לִגְרֹר
    ligror/ligror
פרסום
הטיות הפועל לִגְרוֹר בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִגְרוֹר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִדְלוֹף, לִגְנוֹב, לִרְמוֹס
פרסום