הטיות פועל לִזְנוֹחַ

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואזוֹנֵחַ
    ani/ata/huzoneakh
  • אני/את/היאזוֹנַחַת
    ani/at/hizonakhat
  • אנחנו/אתם/הןזוֹנְחִים
    anakhnu/atem/henzonkhim
  • נחנו/אתן/הןזוֹנְחוֹת
    נחנו/aten/henzonkhot

Past

  • אניזָנַחְתִּי
    anizanakhti
  • אתהזָנַחְתָּ
    atazanakhta
  • אתזָנַחַתְּ/זָנַחְתְּ
    atzanakhat/zanakht
  • הואזָנַח
    huzanakh
  • היאזָנְחָה
    hizankha
  • אנחנוזָנַחְנוּ
    anakhnuzanakhnu
  • אתםזְנַחְתֶּם
    atemznakhtem
  • אתןזְנַחְתֶּן
    atenznakhten
  • הםזָנְחוּ
    hemzankhu
  • הןזָנְחוּ
    henzankhu

Future

  • אניאֶזְנַח
    anieznakh
  • אתהתִּזְנַח
    atatiznakh
  • אתתִּזְנְחִי
    attiznekhi
  • הואיִזְנַח
    huyiznakh
  • היאתִּזְנַח
    hitiznakh
  • אנחנונִזְנַח
    anakhnuniznakh
  • אתםתִּזְנְחוּ
    atemtiznekhu
  • אתןתִּזְנְחוּ/תִּזְנַחְנָה
    atentiznekhu/tiznakhna
  • הםיִזְנְחוּ
    hemyiznekhu
  • הןיִזְנְחוּ/תִּזְנַחְנָה
    henyiznekhu/tiznakhna

Imperative

  • אתהזְנַח
    ataznakh
  • אתזִנְחִי
    atzinkhi
  • אתםזִנְחוּ
    atemzinkhu
  • אתןזִנְחוּ/זְנַחְנָה
    atenzinkhu/znakhna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואזָנוּחַ
    ani/ata/huzanuakh
  • אני/את/היאזְנוּחָה
    ani/at/hiznukha
  • אנחנו/אתם/הןזְנוּחִים
    anakhnu/atem/henznukhim
  • נחנו/אתן/הןזְנוּחוֹת
    נחנו/aten/henznukhot

Infinitive

  • לִזְנוֹחַ/לִזְנֹחַ
    liznoakh/liznoakh
פרסום
הטיות הפועל לִזְנוֹחַ בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִזְנוֹחַ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִקְבּוֹעַ, לִשְׁקוֹעַ, לִמְרוֹחַ
פרסום