הטיות פועל לִטְעוֹם

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואטוֹעֵם
    ani/ata/huto'em
  • אני/את/היאטוֹעֶמֶת
    ani/at/hito'emet
  • אנחנו/אתם/הןטוֹעֲמִים
    anakhnu/atem/hento'amim
  • נחנו/אתן/הןטוֹעֲמוֹת
    נחנו/aten/hento'amot

Past

  • אניטָעַמְתִּי
    anita'amti
  • אתהטָעַמְתָּ
    atata'amta
  • אתטָעַמְתְּ
    atta'amt
  • הואטָעַם
    huta'am
  • היאטָעֲמָה
    hita'ama
  • אנחנוטָעַמְנוּ
    anakhnuta'amnu
  • אתםטְעַמְתֶּם
    atemte'amtem
  • אתןטְעַמְתֶּן
    atente'amten
  • הםטָעֲמוּ
    hemta'amu
  • הןטָעֲמוּ
    henta'amu

Future

  • אניאֶטְעַם
    aniet'am
  • אתהתִּטְעַם
    atatit'am
  • אתתִּטְעֲמִי
    attit'ami
  • הואיִטְעַם
    huyit'am
  • היאתִּטְעַם
    hitit'am
  • אנחנונִטְעַם
    anakhnunit'am
  • אתםתִּטְעֲמוּ
    atemtit'amu
  • אתןתִּטְעַמְנָה/תִּטְעֲמוּ
    atentit'amna/tit'amu
  • הםיִטְעֲמוּ
    hemyit'amu
  • הןתִּטְעַמְנָה/יִטְעֲמוּ
    hentit'amna/yit'amu

Imperative

  • אתהטְעַם
    atate'am
  • אתטַעֲמִי
    atta'ami
  • אתםטַעֲמוּ
    atemta'amu
  • אתןטְעַמְנָה/טַעֲמוּ
    atente'amna/ta'amu

Passive Participle

    Infinitive

    • לִטְעוֹם/לִטְעֹם
      lit'om/lit'om
    פרסום
    הטיות הפועל לִטְעוֹם בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִטְעוֹם", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לִדְהוֹר, לִסְעוֹר, לִמְחוֹק
    פרסום