הטיות פועל לִטְפּוֹחַ

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואטוֹפֵחַ
    ani/ata/hutofeakh
  • אני/את/היאטוֹפַחַת
    ani/at/hitofakhat
  • אנחנו/אתם/הןטוֹפְחִים
    anakhnu/atem/hentofkhim
  • נחנו/אתן/הןטוֹפְחוֹת
    נחנו/aten/hentofkhot

Past

  • אניטָפַחְתִּי
    anitafakhti
  • אתהטָפַחְתָּ
    atatafakhta
  • אתטָפַחְתְּ/טָפַחַתְּ
    attafakht/tafakhat
  • הואטָפַח
    hutafakh
  • היאטָפְחָה
    hitafkha
  • אנחנוטָפַחְנוּ
    anakhnutafakhnu
  • אתםטְפַחְתֶּם
    atemtfakhtem
  • אתןטְפַחְתֶּן
    atentfakhten
  • הםטָפְחוּ
    hemtafkhu
  • הןטָפְחוּ
    hentafkhu

Future

  • אניאֶטְפַּח
    anietpakh
  • אתהתִּטְפַּח
    atatitpakh
  • אתתִּטְפְּחִי
    attitpekhi
  • הואיִטְפַּח
    huyitpakh
  • היאתִּטְפַּח
    hititpakh
  • אנחנונִטְפַּח
    anakhnunitpakh
  • אתםתִּטְפְּחוּ
    atemtitpekhu
  • אתןתִּטְפְּחוּ/תִּטְפַּחְנָה
    atentitpekhu/titpakhna
  • הםיִטְפְּחוּ
    hemyitpekhu
  • הןתִּטְפַּחְנָה/יִטְפְּחוּ
    hentitpakhna/yitpekhu

Imperative

  • אתהטְפַח
    atatfakh
  • אתטִפְחִי
    attifkhi
  • אתםטִפְחוּ
    atemtifkhu
  • אתןטִפְחוּ/טְפַחְנָה
    atentifkhu/tfakhna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואטָפוּחַ
    ani/ata/hutafuakh
  • אני/את/היאטְפוּחָה
    ani/at/hitfukha
  • אנחנו/אתם/הןטְפוּחִים
    anakhnu/atem/hentfukhim
  • נחנו/אתן/הןטְפוּחוֹת
    נחנו/aten/hentfukhot

Infinitive

  • לִטְפּוֹחַ/לִטְפֹּחַ
    litpoakh/litpoakh
פרסום
הטיות הפועל לִטְפּוֹחַ בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִטְפּוֹחַ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִזְרוֹעַ, לִנְבּוֹחַ, לִקְרוֹעַ
פרסום