הטיות פועל לִיצּוֹר

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואיוֹצֵר
    ani/ata/huyotzer
  • אני/את/היאיוֹצֶרֶת
    ani/at/hiyotzeret
  • אנחנו/אתם/הןיוֹצְרִים
    anakhnu/atem/henyotzrim
  • נחנו/אתן/הןיוֹצְרוֹת
    נחנו/aten/henyotzrot

Past

  • אנייָצַרְתִּי
    aniyatzarti
  • אתהיָצַרְתָּ
    atayatzarta
  • אתיָצַרְתְּ
    atyatzart
  • הואיָצַר
    huyatzar
  • היאיָצְרָה
    hiyatzra
  • אנחנויָצַרְנוּ
    anakhnuyatzarnu
  • אתםיְצַרְתֶּם
    atemyetzartem
  • אתןיְצַרְתֶּן
    atenyetzarten
  • הםיָצְרוּ
    hemyatzru
  • הןיָצְרוּ
    henyatzru

Future

  • אניאֶצּוֹר/אֶצֹּר
    anietzor/etzor
  • אתהתִּיצּוֹר/תִּצֹּר
    atatitzor/titzor
  • אתתִּיצְּרִי/תִּצְּרִי
    attitzri/titzri
  • הואיִיצּוֹר/יִצֹּר
    huyitzor/yitzor
  • היאתִּיצּוֹר/תִּצֹּר
    hititzor/titzor
  • אנחנונִיצּוֹר/נִצֹּר
    anakhnunitzor/nitzor
  • אתםתִּיצְּרוּ/תִּצְּרוּ
    atemtitzru/titzru
  • אתןתִּיצְּרוּ/תִּיצּוֹרְנָה/תִּצְּרוּ/תִּצֹּרְנָה
    atentitzru/titzorna/titzru/titzorna
  • הםיִיצְּרוּ/יִצְּרוּ
    hemyitzru/yitzru
  • הןיִיצְּרוּ/תִּיצּוֹרְנָה/יִצְּרוּ/תִּצֹּרְנָה
    henyitzru/titzorna/yitzru/titzorna

Imperative

  • אתהצוֹר/יְצוֹר/יְצֹר/צֹר
    atatzor/yetzor/yetzor/tzor
  • אתיִצְרִי/צְרִי
    atyitzri/tzri
  • אתםיִצְרוּ/צְרוּ
    atemyitzru/tzru
  • אתןיִצְרוּ/צְרוּ/יְצוֹרְנָה/צוֹרְנָה/יְצֹרְנָה/צֹרְנָה
    atenyitzru/tzru/yetzorna/tzorna/yetzorna/tzorna

Passive Participle

    Infinitive

    • לִיצּוֹר/לִיְצוֹר/לִיְצֹר/לִצֹּר
      litzor/liytzor/liytzor/litzor
    פרסום
    הטיות הפועל לִיצּוֹר בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִיצּוֹר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לִנְבּוֹל, לִנְפּוֹל, לִנְדּוֹר
    פרסום