הטיות פועל לִכְלוֹל

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואכּוֹלֵל
    ani/ata/hukolel
  • אני/את/היאכּוֹלֶלֶת
    ani/at/hikolelet
  • אנחנו/אתם/הןכּוֹלְלִים
    anakhnu/atem/henkolelim
  • נחנו/אתן/הןכּוֹלְלוֹת
    נחנו/aten/henkolelot

Past

  • אניכָּלַלְתִּי
    anikalalti
  • אתהכָּלַלְתָּ
    atakalalta
  • אתכָּלַלְתְּ
    atkalalt
  • הואכָּלַל
    hukalal
  • היאכָּלְלָה
    hikalela
  • אנחנוכָּלַלְנוּ
    anakhnukalalnu
  • אתםכְּלַלְתֶּם
    atemklaltem
  • אתןכְּלַלְתֶּן
    atenklalten
  • הםכָּלְלוּ
    hemkalelu
  • הןכָּלְלוּ
    henkalelu

Future

  • אניאֶכְלוֹל/אֶכְלֹל
    aniekhlol/ekhlol
  • אתהתִּכְלוֹל/תִּכְלֹל
    atatikhlol/tikhlol
  • אתתִּכְלְלִי
    attikhleli
  • הואיִכְלוֹל/יִכְלֹל
    huyikhlol/yikhlol
  • היאתִּכְלוֹל/תִּכְלֹל
    hitikhlol/tikhlol
  • אנחנונִכְלוֹל/נִכְלֹל
    anakhnunikhlol/nikhlol
  • אתםתִּכְלְלוּ
    atemtikhlelu
  • אתןתִּכְלְלוּ/תִּכְלוֹלְנָה/תִּכְלֹלְנָה
    atentikhlelu/tikhlolna/tikhlolna
  • הםיִכְלְלוּ
    hemyikhlelu
  • הןתִּכְלוֹלְנָה/יִכְלְלוּ/תִּכְלֹלְנָה
    hentikhlolna/yikhlelu/tikhlolna

Imperative

  • אתהכְּלוֹל/כְּלֹל
    ataklol/klol
  • אתכִּלְלִי
    atkileli
  • אתםכִּלְלוּ
    atemkilelu
  • אתןכְּלוֹלְנָה/כִּלְלוּ/כְּלֹלְנָה
    atenklolna/kilelu/klolna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואכָּלוּל
    ani/ata/hukalul
  • אני/את/היאכְּלוּלָה
    ani/at/hiklula
  • אנחנו/אתם/הןכְּלוּלִים
    anakhnu/atem/henklulim
  • נחנו/אתן/הןכְּלוּלוֹת
    נחנו/aten/henklulot

Infinitive

  • לִכְלוֹל/לִכְלֹל
    likhlol/likhlol
פרסום
הטיות הפועל לִכְלוֹל בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִכְלוֹל", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִצְבּוֹט, לִסְקוֹר, לִמְשׁוֹל
פרסום