הטיות פועל לִלְווֹת

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואלוֹוֶה
    ani/ata/hulove
  • אני/את/היאלוֹוָה
    ani/at/hilova
  • אנחנו/אתם/הןלוֹוִים
    anakhnu/atem/henlovim
  • נחנו/אתן/הןלוֹווֹת
    נחנו/aten/henlovot

Past

  • אנילָוִויתִי/לָוִיתִי
    anilaviti/laviti
  • אתהלָוִויתָ/לָוִיתָ
    atalavita/lavita
  • אתלָוִוית/לָוִית
    atlavit/lavit
  • הואלָוָוה/לָוָה
    hulava/lava
  • היאלָוְותָה/לָוְתָה
    hilavta/lavta
  • אנחנולָוִוינוּ/לָוִינוּ
    anakhnulavinu/lavinu
  • אתםלְוִויתֶם/לְוִיתֶם
    atemlevitem/levitem
  • אתןלְוִויתֶן/לְוִיתֶן
    atenleviten/leviten
  • הםלָווּ
    hemlavu
  • הןלָווּ
    henlavu

Future

  • אניאֶלְוֶוה/אֶלְוֶה
    anielve/elve
  • אתהתִּלְוֶוה/תִּלְוֶה
    atatilve/tilve
  • אתתִּלְוִוי/תִּלְוִי
    attilvi/tilvi
  • הואיִלְוֶוה/יִלְוֶה
    huyilve/yilve
  • היאתִּלְוֶוה/תִּלְוֶה
    hitilve/tilve
  • אנחנונִלְוֶוה/נִלְוֶה
    anakhnunilve/nilve
  • אתםתִּלְווּ
    atemtilvu
  • אתןתִּלְווּ/תִּלְוֶוינָה/תִּלְוֶינָה
    atentilvu/tilveyna/tilveyna
  • הםיִלְווּ
    hemyilvu
  • הןתִּלְוֶוינָה/יִלְווּ/תִּלְוֶינָה
    hentilveyna/yilvu/tilveyna

Imperative

  • אתהלְוֵוה/לְוֵה
    ataleve/leve
  • אתלְוִוי/לְוִי
    atlevi/levi
  • אתםלְווּ
    atemlevu
  • אתןלְוֶוינָה/לְווּ/לְוֶינָה
    atenleveyna/levu/leveyna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואלָווּי
    ani/ata/hulavuy
  • אני/את/היאלְווּיָה
    ani/at/hilevuya
  • אנחנו/אתם/הןלְווּיִים
    anakhnu/atem/henlevuyim
  • נחנו/אתן/הןלְווּיוֹת
    נחנו/aten/henlevuyot

Infinitive

  • לִלְווֹת
    lilvot
פרסום
הטיות הפועל לִלְווֹת בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִלְווֹת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִשְׁרוֹת, לִשְׁנוֹת
פרסום