הטיות פועל לִלְחוֹץ

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואלוֹחֵץ
    ani/ata/hulokhetz
  • אני/את/היאלוֹחֶצֶת
    ani/at/hilokhetzet
  • אנחנו/אתם/הןלוֹחֲצִים
    anakhnu/atem/henlokhatzim
  • נחנו/אתן/הןלוֹחֲצוֹת
    נחנו/aten/henlokhatzot

Past

  • אנילָחַצְתִּי
    anilakhatzti
  • אתהלָחַצְתָּ
    atalakhatzta
  • אתלָחַצְתְּ
    atlakhatzt
  • הואלָחַץ
    hulakhatz
  • היאלָחֲצָה
    hilakhatza
  • אנחנולָחַצְנוּ
    anakhnulakhatznu
  • אתםלְחַצְתֶּם
    atemlekhatztem
  • אתןלְחַצְתֶּן
    atenlekhatzten
  • הםלָחֲצוּ
    hemlakhatzu
  • הןלָחֲצוּ
    henlakhatzu

Future

  • אניאֶלְחַץ
    anielkhatz
  • אתהתִּלְחַץ
    atatilkhatz
  • אתתִּלְחֲצִי
    attilkhatzi
  • הואיִלְחַץ
    huyilkhatz
  • היאתִּלְחַץ
    hitilkhatz
  • אנחנונִלְחַץ
    anakhnunilkhatz
  • אתםתִּלְחֲצוּ
    atemtilkhatzu
  • אתןתִּלְחֲצוּ/תִּלְחַצְנָה
    atentilkhatzu/tilkhatzna
  • הםיִלְחֲצוּ
    hemyilkhatzu
  • הןיִלְחֲצוּ/תִּלְחַצְנָה
    henyilkhatzu/tilkhatzna

Imperative

  • אתהלְחַץ
    atalekhatz
  • אתלַחֲצִי
    atlakhatzi
  • אתםלַחֲצוּ
    atemlakhatzu
  • אתןלַחֲצוּ/לְחַצְנָה
    atenlakhatzu/lekhatzna

Passive Participle

    Infinitive

    • לִלְחוֹץ/לִלְחֹץ
      lilkhotz/lilkhotz
    פרסום
    הטיות הפועל לִלְחוֹץ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִלְחוֹץ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לִדְחוֹף, לִבְחוֹשׁ, לִפְחוֹד
    פרסום