הטיות פועל לִמְחוֹט

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוֹחֵט
    ani/ata/humokhet
  • אני/את/היאמוֹחֶטֶת
    ani/at/himokhetet
  • אנחנו/אתם/הןמוֹחֲטִים
    anakhnu/atem/henmokhatim
  • נחנו/אתן/הןמוֹחֲטוֹת
    נחנו/aten/henmokhatot

Past

  • אנימָחַטְתִּי
    animakhatti
  • אתהמָחַטְתָּ
    atamakhatta
  • אתמָחַטְתְּ
    atmakhatt
  • הואמָחַט
    humakhat
  • היאמָחֲטָה
    himakhata
  • אנחנומָחַטְנוּ
    anakhnumakhatnu
  • אתםמְחַטְתֶּם
    atemmekhattem
  • אתןמְחַטְתֶּן
    atenmekhatten
  • הםמָחֲטוּ
    hemmakhatu
  • הןמָחֲטוּ
    henmakhatu

Future

  • אניאֶמְחַט
    aniemkhat
  • אתהתִּמְחַט
    atatimkhat
  • אתתִּמְחֲטִי
    attimkhati
  • הואיִמְחַט
    huyimkhat
  • היאתִּמְחַט
    hitimkhat
  • אנחנונִמְחַט
    anakhnunimkhat
  • אתםתִּמְחֲטוּ
    atemtimkhatu
  • אתןתִּמְחַטְנָה/תִּמְחֲטוּ
    atentimkhatna/timkhatu
  • הםיִמְחֲטוּ
    hemyimkhatu
  • הןיִמְחֲטוּ/תִּמְחַטְנָה
    henyimkhatu/timkhatna

Imperative

  • אתהמְחַט
    atamekhat
  • אתמַחֲטִי
    atmakhati
  • אתםמַחֲטוּ
    atemmakhatu
  • אתןמְחַטְנָה/מַחֲטוּ
    atenmekhatna/makhatu

Passive Participle

    Infinitive

    • לִמְחוֹט/לִמְחֹט
      limkhot/limkhot
    פרסום
    הטיות הפועל לִמְחוֹט בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִמְחוֹט", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לִדְחוֹף, לִגְאוֹל, לִשְׁאוֹף
    פרסום