הטיות פועל לִנְחוֹר

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנוֹחֵר
    ani/ata/hunokher
  • אני/את/היאנוֹחֶרֶת
    ani/at/hinokheret
  • אנחנו/אתם/הןנוֹחֲרִים
    anakhnu/atem/hennokharim
  • נחנו/אתן/הןנוֹחֲרוֹת
    נחנו/aten/hennokharot

Past

  • אנינָחַרְתִּי
    aninakharti
  • אתהנָחַרְתָּ
    atanakharta
  • אתנָחַרְתְּ
    atnakhart
  • הואנָחַר
    hunakhar
  • היאנָחֲרָה
    hinakhara
  • אנחנונָחַרְנוּ
    anakhnunakharnu
  • אתםנְחַרְתֶּם
    atemnekhartem
  • אתןנְחַרְתֶּן
    atennekharten
  • הםנָחֲרוּ
    hemnakharu
  • הןנָחֲרוּ
    hennakharu

Future

  • אניאֶנְחַר
    anienkhar
  • אתהתִּנְחַר
    atatinkhar
  • אתתִּנְחֲרִי
    attinkhari
  • הואיִנְחַר
    huyinkhar
  • היאתִּנְחַר
    hitinkhar
  • אנחנונִנְחַר
    anakhnuninkhar
  • אתםתִּנְחֲרוּ
    atemtinkharu
  • אתןתִּנְחֲרוּ/תִּנְחַרְנָה
    atentinkharu/tinkharna
  • הםיִנְחֲרוּ
    hemyinkharu
  • הןיִנְחֲרוּ/תִּנְחַרְנָה
    henyinkharu/tinkharna

Imperative

  • אתהנְחַר
    atanekhar
  • אתנַחֲרִי
    atnakhari
  • אתםנַחֲרוּ
    atemnakharu
  • אתןנַחֲרוּ/נְחַרְנָה
    atennakharu/nekharna

Passive Participle

    Infinitive

    • לִנְחוֹר/לִנְחֹר
      linkhor/linkhor
    פרסום
    הטיות הפועל לִנְחוֹר בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִנְחוֹר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לִדְעוֹךְ, לִצְחוֹק, לִשְׁחוֹט
    פרסום