הטיות פועל לִנְסוֹעַ

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנוֹסֵעַ
    ani/ata/hunosea
  • אני/את/היאנוֹסַעַת
    ani/at/hinosa'at
  • אנחנו/אתם/הןנוֹסְעִים
    anakhnu/atem/hennos'im
  • נחנו/אתן/הןנוֹסְעוֹת
    נחנו/aten/hennos'ot

Past

  • אנינָסַעְתִּי
    aninasati
  • אתהנָסַעְתָּ
    atanasata
  • אתנָסַעְתְּ/נָסַעַתְּ
    atnasat/nasa'at
  • הואנָסַע
    hunasa
  • היאנָסְעָה
    hinas'a
  • אנחנונָסַעְנוּ
    anakhnunasanu
  • אתםנְסַעְתֶּם
    atemnesatem
  • אתןנְסַעְתֶּן
    atennesaten
  • הםנָסְעוּ
    hemnas'u
  • הןנָסְעוּ
    hennas'u

Future

  • אניאֶסַּע
    aniesa
  • אתהתִּיסַּע/תִּסַּע
    atatisa/tisa
  • אתתִּיסְּעִי/תִּסְּעִי
    attis'i/tis'i
  • הואיִיסַּע/יִסַּע
    huyisa/yisa
  • היאתִּיסַּע/תִּסַּע
    hitisa/tisa
  • אנחנונִיסַּע/נִסַּע
    anakhnunisa/nisa
  • אתםתִּיסְּעוּ/תִּסְּעוּ
    atemtis'u/tis'u
  • אתןתִּיסְּעוּ/תִּיסַּעְנָה/תִּסְּעוּ/תִּסַּעְנָה
    atentis'u/tisana/tis'u/tisana
  • הםיִיסְּעוּ/יִסְּעוּ
    hemyis'u/yis'u
  • הןתִּיסַּעְנָה/יִיסְּעוּ/יִסְּעוּ/תִּסַּעְנָה
    hentisana/yis'u/yis'u/tisana

Imperative

  • אתהסַע
    atasa
  • אתסְעִי
    atse'i
  • אתםסְעוּ
    atemse'u
  • אתןסְעוּ/סַעְנָה
    atense'u/sana

Passive Participle

    Infinitive

    • לִנְסוֹעַ/לִנְסֹעַ
      linsoa/linsoa
    פרסום
    הטיות הפועל לִנְסוֹעַ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִנְסוֹעַ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לִנְגּוֹעַ, לִנְפּוֹחַ, לִנְטוֹעַ
    פרסום