הטיות פועל לִנְעוֹץ

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנוֹעֵץ
    ani/ata/huno'etz
  • אני/את/היאנוֹעֶצֶת
    ani/at/hino'etzet
  • אנחנו/אתם/הןנוֹעֲצִים
    anakhnu/atem/henno'atzim
  • נחנו/אתן/הןנוֹעֲצוֹת
    נחנו/aten/henno'atzot

Past

  • אנינָעַצְתִּי
    anina'atzti
  • אתהנָעַצְתָּ
    atana'atzta
  • אתנָעַצְתְּ
    atna'atzt
  • הואנָעַץ
    huna'atz
  • היאנָעֲצָה
    hina'atza
  • אנחנונָעַצְנוּ
    anakhnuna'atznu
  • אתםנְעַצְתֶּם
    atemne'atztem
  • אתןנְעַצְתֶּן
    atenne'atzten
  • הםנָעֲצוּ
    hemna'atzu
  • הןנָעֲצוּ
    henna'atzu

Future

  • אניאֶנְעַץ
    anien'atz
  • אתהתִּנְעַץ
    atatin'atz
  • אתתִּנְעֲצִי
    attin'atzi
  • הואיִנְעַץ
    huyin'atz
  • היאתִּנְעַץ
    hitin'atz
  • אנחנונִנְעַץ
    anakhnunin'atz
  • אתםתִּנְעֲצוּ
    atemtin'atzu
  • אתןתִּנְעֲצוּ/תִּנְעַצְנָה
    atentin'atzu/tin'atzna
  • הםיִנְעֲצוּ
    hemyin'atzu
  • הןתִּנְעַצְנָה/יִנְעֲצוּ
    hentin'atzna/yin'atzu

Imperative

  • אתהנְעַץ
    atane'atz
  • אתנַעֲצִי
    atna'atzi
  • אתםנַעֲצוּ
    atemna'atzu
  • אתןנַעֲצוּ/נְעַצְנָה
    atenna'atzu/ne'atzna

Passive Participle

    Infinitive

    • לִנְעוֹץ/לִנְעֹץ
      lin'otz/lin'otz
    פרסום
    הטיות הפועל לִנְעוֹץ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִנְעוֹץ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לִלְחוֹשׁ, לִנְעוֹר, לִנְחוֹר
    פרסום