הטיות פועל לִנְקוֹעַ

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנוֹקֵעַ
    ani/ata/hunokea
  • אני/את/היאנוֹקַעַת
    ani/at/hinoka'at
  • אנחנו/אתם/הןנוֹקְעִים
    anakhnu/atem/hennok'im
  • נחנו/אתן/הןנוֹקְעוֹת
    נחנו/aten/hennok'ot

Past

  • אנינָקַעְתִּי
    aninakati
  • אתהנָקַעְתָּ
    atanakata
  • אתנָקַעְתְּ/נָקַעַתְּ
    atnakat/naka'at
  • הואנָקַע
    hunaka
  • היאנָקְעָה
    hinak'a
  • אנחנונָקַעְנוּ
    anakhnunakanu
  • אתםנְקַעְתֶּם
    atemnekatem
  • אתןנְקַעְתֶּן
    atennekaten
  • הםנָקְעוּ
    hemnak'u
  • הןנָקְעוּ
    hennak'u

Future

  • אניאֶנְקַע
    anienka
  • אתהתִּנְקַע
    atatinka
  • אתתִּנְקְעִי
    attinke'i
  • הואיִנְקַע
    huyinka
  • היאתִּנְקַע
    hitinka
  • אנחנונִנְקַע
    anakhnuninka
  • אתםתִּנְקְעוּ
    atemtinke'u
  • אתןתִּנְקְעוּ/תִּנְקַעְנָה
    atentinke'u/tinkana
  • הםיִנְקְעוּ
    hemyinke'u
  • הןיִנְקְעוּ/תִּנְקַעְנָה
    henyinke'u/tinkana

Imperative

  • אתהנְקַע
    ataneka
  • אתנִקְעִי
    atnik'i
  • אתםנִקְעוּ
    atemnik'u
  • אתןנִקְעוּ/נְקַעְנָה
    atennik'u/nekana

Passive Participle

  • אני/אתה/הואנָקוּעַ
    ani/ata/hunakua
  • אני/את/היאנְקוּעָה
    ani/at/hineku'a
  • אנחנו/אתם/הןנְקוּעִים
    anakhnu/atem/henneku'im
  • נחנו/אתן/הןנְקוּעוֹת
    נחנו/aten/henneku'ot

Infinitive

  • לִנְקוֹעַ/לִנְקֹעַ
    linkoa/linkoa
פרסום
הטיות הפועל לִנְקוֹעַ בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִנְקוֹעַ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִפְצוֹחַ, לִטְרוֹחַ, לִטְבּוֹחַ
פרסום