הטיות פועל לִנְקוֹשׁ

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנוֹקֵשׁ
    ani/ata/hunokesh
  • אני/את/היאנוֹקֶשֶׁת
    ani/at/hinokeshet
  • אנחנו/אתם/הןנוֹקְשִׁים
    anakhnu/atem/hennokshim
  • נחנו/אתן/הןנוֹקְשׁוֹת
    נחנו/aten/hennokshot

Past

  • אנינָקַשְׁתִּי
    aninakashti
  • אתהנָקַשְׁתָּ
    atanakashta
  • אתנָקַשְׁתְּ
    atnakasht
  • הואנָקַשׁ
    hunakash
  • היאנָקְשָׁה
    hinaksha
  • אנחנונָקַשְׁנוּ
    anakhnunakashnu
  • אתםנְקַשְׁתֶּם
    atemnekashtem
  • אתןנְקַשְׁתֶּן
    atennekashten
  • הםנָקְשׁוּ
    hemnakshu
  • הןנָקְשׁוּ
    hennakshu

Future

  • אניאֶנְקוֹשׁ/אֶנְקֹשׁ
    anienkosh/enkosh
  • אתהתִּנְקוֹשׁ/תִּנְקֹשׁ
    atatinkosh/tinkosh
  • אתתִּנְקְשִׁי
    attinkeshi
  • הואיִנְקוֹשׁ/יִנְקֹשׁ
    huyinkosh/yinkosh
  • היאתִּנְקוֹשׁ/תִּנְקֹשׁ
    hitinkosh/tinkosh
  • אנחנונִנְקוֹשׁ/נִנְקֹשׁ
    anakhnuninkosh/ninkosh
  • אתםתִּנְקְשׁוּ
    atemtinkeshu
  • אתןתִּנְקְשׁוּ/תִּנְקוֹשְׁנָה/תִּנְקֹשְׁנָה
    atentinkeshu/tinkoshna/tinkoshna
  • הםיִנְקְשׁוּ
    hemyinkeshu
  • הןיִנְקְשׁוּ/תִּנְקוֹשְׁנָה/תִּנְקֹשְׁנָה
    henyinkeshu/tinkoshna/tinkoshna

Imperative

  • אתהנְקוֹשׁ/נְקֹשׁ
    atanekosh/nekosh
  • אתנִקְשִׁי
    atnikshi
  • אתםנִקְשׁוּ
    atemnikshu
  • אתןנִקְשׁוּ/נְקוֹשְׁנָה/נְקֹשְׁנָה
    atennikshu/nekoshna/nekoshna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואנָקוּשׁ
    ani/ata/hunakush
  • אני/את/היאנְקוּשָׁה
    ani/at/hinekusha
  • אנחנו/אתם/הןנְקוּשִׁים
    anakhnu/atem/hennekushim
  • נחנו/אתן/הןנְקוּשׁוֹת
    נחנו/aten/hennekushot

Infinitive

  • לִנְקוֹשׁ/לִנְקֹשׁ
    linkosh/linkosh
פרסום
הטיות הפועל לִנְקוֹשׁ בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִנְקוֹשׁ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִקְלוֹט, לִנְדּוֹד, לִדְגּוֹם
פרסום