הטיות פועל לִנְשׁוֹב

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנוֹשֵׁב
    ani/ata/hunoshev
  • אני/את/היאנוֹשֶׁבֶת
    ani/at/hinoshevet
  • אנחנו/אתם/הןנוֹשְׁבִים
    anakhnu/atem/hennoshvim
  • נחנו/אתן/הןנוֹשְׁבוֹת
    נחנו/aten/hennoshvot

Past

  • אנינָשַׁבְתִּי
    aninashavti
  • אתהנָשַׁבְתָּ
    atanashavta
  • אתנָשַׁבְתְּ
    atnashavt
  • הואנָשַׁב
    hunashav
  • היאנָשְׁבָה
    hinashva
  • אנחנונָשַׁבְנוּ
    anakhnunashavnu
  • אתםנְשַׁבְתֶּם
    atemneshavtem
  • אתןנְשַׁבְתֶּן
    atenneshavten
  • הםנָשְׁבוּ
    hemnashvu
  • הןנָשְׁבוּ
    hennashvu

Future

  • אניאֶנְשׁוֹב/אֶנְשֹׁב
    anienshov/enshov
  • אתהתִּנְשׁוֹב/תִּנְשֹׁב
    atatinshov/tinshov
  • אתתִּנְשְׁבִי
    attinshevi
  • הואיִנְשׁוֹב/יִנְשֹׁב
    huyinshov/yinshov
  • היאתִּנְשׁוֹב/תִּנְשֹׁב
    hitinshov/tinshov
  • אנחנונִנְשׁוֹב/נִנְשֹׁב
    anakhnuninshov/ninshov
  • אתםתִּנְשְׁבוּ
    atemtinshevu
  • אתןתִּנְשְׁבוּ/תִּנְשׁוֹבְנָה/תִּנְשֹׁבְנָה
    atentinshevu/tinshovna/tinshovna
  • הםיִנְשְׁבוּ
    hemyinshevu
  • הןיִנְשְׁבוּ/תִּנְשׁוֹבְנָה/תִּנְשֹׁבְנָה
    henyinshevu/tinshovna/tinshovna

Imperative

  • אתהנְשׁוֹב/נְשֹׁב
    ataneshov/neshov
  • אתנִשְׁבִי
    atnishvi
  • אתםנִשְׁבוּ
    atemnishvu
  • אתןנִשְׁבוּ/נְשׁוֹבְנָה/נְשֹׁבְנָה
    atennishvu/neshovna/neshovna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואנָשׁוּב
    ani/ata/hunashuv
  • אני/את/היאנְשׁוּבָה
    ani/at/hineshuva
  • אנחנו/אתם/הןנְשׁוּבִים
    anakhnu/atem/henneshuvim
  • נחנו/אתן/הןנְשׁוּבוֹת
    נחנו/aten/henneshuvot

Infinitive

  • לִנְשׁוֹב/לִנְשֹׁב
    linshov/linshov
פרסום
הטיות הפועל לִנְשׁוֹב בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִנְשׁוֹב", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִכְסוֹס, לִנְשׁוֹם, לִבְדּוֹק
פרסום