הטיות פועל לִנְשׁוֹר

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנוֹשֵׁר
    ani/ata/hunosher
  • אני/את/היאנוֹשֶׁרֶת
    ani/at/hinosheret
  • אנחנו/אתם/הןנוֹשְׁרִים
    anakhnu/atem/hennoshrim
  • נחנו/אתן/הןנוֹשְׁרוֹת
    נחנו/aten/hennoshrot

Past

  • אנינָשַׁרְתִּי
    aninasharti
  • אתהנָשַׁרְתָּ
    atanasharta
  • אתנָשַׁרְתְּ
    atnashart
  • הואנָשַׁר
    hunashar
  • היאנָשְׁרָה
    hinashra
  • אנחנונָשַׁרְנוּ
    anakhnunasharnu
  • אתםנְשַׁרְתֶּם
    atemneshartem
  • אתןנְשַׁרְתֶּן
    atennesharten
  • הםנָשְׁרוּ
    hemnashru
  • הןנָשְׁרוּ
    hennashru

Future

  • אניאֶנְשׁוֹר/אֶנְשֹׁר
    anienshor/enshor
  • אתהתִּנְשׁוֹר/תִּנְשֹׁר
    atatinshor/tinshor
  • אתתִּנְשְׁרִי
    attinsheri
  • הואיִנְשׁוֹר/יִנְשֹׁר
    huyinshor/yinshor
  • היאתִּנְשׁוֹר/תִּנְשֹׁר
    hitinshor/tinshor
  • אנחנונִנְשׁוֹר/נִנְשֹׁר
    anakhnuninshor/ninshor
  • אתםתִּנְשְׁרוּ
    atemtinsheru
  • אתןתִּנְשׁוֹרְנָה/תִּנְשְׁרוּ/תִּנְשֹׁרְנָה
    atentinshorna/tinsheru/tinshorna
  • הםיִנְשְׁרוּ
    hemyinsheru
  • הןיִנְשְׁרוּ/תִּנְשׁוֹרְנָה/תִּנְשֹׁרְנָה
    henyinsheru/tinshorna/tinshorna

Imperative

  • אתהנְשׁוֹר/נְשֹׁר
    ataneshor/neshor
  • אתנִשְׁרִי
    atnishri
  • אתםנִשְׁרוּ
    atemnishru
  • אתןנְשׁוֹרְנָה/נִשְׁרוּ/נְשֹׁרְנָה
    atenneshorna/nishru/neshorna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואנָשׁוּר
    ani/ata/hunashur
  • אני/את/היאנְשׁוּרָה
    ani/at/hineshura
  • אנחנו/אתם/הןנְשׁוּרִים
    anakhnu/atem/henneshurim
  • נחנו/אתן/הןנְשׁוּרוֹת
    נחנו/aten/henneshurot

Infinitive

  • לִנְשׁוֹר/לִנְשֹׁר
    linshor/linshor
פרסום
הטיות הפועל לִנְשׁוֹר בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִנְשׁוֹר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִצְרוֹב, לִפְסוֹל, לִזְלוֹל
פרסום