הטיות פועל לִסְגּוֹר

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואסוֹגֵר
    ani/ata/husoger
  • אני/את/היאסוֹגֶרֶת
    ani/at/hisogeret
  • אנחנו/אתם/הןסוֹגְרִים
    anakhnu/atem/hensogrim
  • נחנו/אתן/הןסוֹגְרוֹת
    נחנו/aten/hensogrot

Past

  • אניסָגַרְתִּי
    anisagarti
  • אתהסָגַרְתָּ
    atasagarta
  • אתסָגַרְתְּ
    atsagart
  • הואסָגַר
    husagar
  • היאסָגְרָה
    hisagra
  • אנחנוסָגַרְנוּ
    anakhnusagarnu
  • אתםסְגַרְתֶּם
    atemsgartem
  • אתןסְגַרְתֶּן
    atensgarten
  • הםסָגְרוּ
    hemsagru
  • הןסָגְרוּ
    hensagru

Future

  • אניאֶסְגּוֹר/אֶסְגֹּר
    aniesgor/esgor
  • אתהתִּסְגּוֹר/תִּסְגֹּר
    atatisgor/tisgor
  • אתתִּסְגְּרִי
    attisgeri
  • הואיִסְגּוֹר/יִסְגֹּר
    huyisgor/yisgor
  • היאתִּסְגּוֹר/תִּסְגֹּר
    hitisgor/tisgor
  • אנחנונִסְגּוֹר/נִסְגֹּר
    anakhnunisgor/nisgor
  • אתםתִּסְגְּרוּ
    atemtisgeru
  • אתןתִּסְגּוֹרְנָה/תִּסְגְּרוּ/תִּסְגֹּרְנָה
    atentisgorna/tisgeru/tisgorna
  • הםיִסְגְּרוּ
    hemyisgeru
  • הןיִסְגְּרוּ/תִּסְגּוֹרְנָה/תִּסְגֹּרְנָה
    henyisgeru/tisgorna/tisgorna

Imperative

  • אתהסְגוֹר/סְגֹר
    atasgor/sgor
  • אתסִגְרִי
    atsigri
  • אתםסִגְרוּ
    atemsigru
  • אתןסִגְרוּ/סְגוֹרְנָה/סְגֹרְנָה
    atensigru/sgorna/sgorna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואסָגוּר
    ani/ata/husagur
  • אני/את/היאסְגוּרָה
    ani/at/hisgura
  • אנחנו/אתם/הןסְגוּרִים
    anakhnu/atem/hensgurim
  • נחנו/אתן/הןסְגוּרוֹת
    נחנו/aten/hensgurot

Infinitive

  • לִסְגּוֹר/לִסְגֹּר
    lisgor/lisgor
פרסום
הטיות הפועל לִסְגּוֹר בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִסְגּוֹר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִפְרוֹס, לִכְסוֹס, לִזְכּוֹר
פרסום