הטיות פועל לִסְלוֹחַ

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואסוֹלֵחַ
    ani/ata/husoleakh
  • אני/את/היאסוֹלַחַת
    ani/at/hisolakhat
  • אנחנו/אתם/הןסוֹלְחִים
    anakhnu/atem/hensolkhim
  • נחנו/אתן/הןסוֹלְחוֹת
    נחנו/aten/hensolkhot

Past

  • אניסָלַחְתִּי
    anisalakhti
  • אתהסָלַחְתָּ
    atasalakhta
  • אתסָלַחַתְּ/סָלַחְתְּ
    atsalakhat/salakht
  • הואסָלַח
    husalakh
  • היאסָלְחָה
    hisalkha
  • אנחנוסָלַחְנוּ
    anakhnusalakhnu
  • אתםסְלַחְתֶּם
    atemslakhtem
  • אתןסְלַחְתֶּן
    atenslakhten
  • הםסָלְחוּ
    hemsalkhu
  • הןסָלְחוּ
    hensalkhu

Future

  • אניאֶסְלַח
    anieslakh
  • אתהתִּסְלַח
    atatislakh
  • אתתִּסְלְחִי
    attislekhi
  • הואיִסְלַח
    huyislakh
  • היאתִּסְלַח
    hitislakh
  • אנחנונִסְלַח
    anakhnunislakh
  • אתםתִּסְלְחוּ
    atemtislekhu
  • אתןתִּסְלְחוּ/תִּסְלַחְנָה
    atentislekhu/tislakhna
  • הםיִסְלְחוּ
    hemyislekhu
  • הןיִסְלְחוּ/תִּסְלַחְנָה
    henyislekhu/tislakhna

Imperative

  • אתהסְלַח
    ataslakh
  • אתסִלְחִי
    atsilkhi
  • אתםסִלְחוּ
    atemsilkhu
  • אתןסְלַחְנָה/סִלְחוּ
    atenslakhna/silkhu

Passive Participle

  • אני/אתה/הואסָלוּחַ
    ani/ata/husaluakh
  • אני/את/היאסְלוּחָה
    ani/at/hislukha
  • אנחנו/אתם/הןסְלוּחִים
    anakhnu/atem/henslukhim
  • נחנו/אתן/הןסְלוּחוֹת
    נחנו/aten/henslukhot

Infinitive

  • לִסְלוֹחַ/לִסְלֹחַ
    lisloakh/lisloakh
פרסום
הטיות הפועל לִסְלוֹחַ בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִסְלוֹחַ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִקְטוֹעַ, לִתְבּוֹעַ, לִרְקוֹעַ
פרסום